Biznes i finanse
Bezpieczeństwo pracy montera

Bezpieczeństwo pracy jest niezmiernie ważnym zagadnieniem, któremu należy poświęcić stosowną ilość czasu. Przede wszystkim w przypadku zawodów, które mogą być bardziej zagrożone wypadkiem lub nieprzewidzianym zdarzeniem w pracy. Do takich przykładów można zaliczyć zawód montera-elektryka. Pracuje on w różnych warunkach i bardzo często ma do czynienia z prąd o wysokim natężeniu. Jest to niebezpieczne i może doprowadzić do śmierci. Dlatego tak istotne jest, aby w czasie pracy zachowywać odpowiednie reguły bezpieczeństwa. Tylko one gwarantują, że nie dojdzie do przykrego w skutkach wypadku. Osoby pracujące jako monterzy bardzo często muszą pracować w niewygodnej pozycji będąc na drabinach. W takim przypadku dochodzi nam jeszcze jeden niebezpieczny czynnik, czyli praca na wysokości. Jest to dość poważny problem, który często jest bagatelizowany, a ma duże znaczenie i często to właśnie przez to dochodzi do wypadków przy pracy. Dlatego musimy zachować szczególne skupienie, aby nie dochodziło do żadnych poważniejszych problemów. Takie działania mają sens i powinniśmy mieć tego pełną świadomość.

Bezpieczeństwo

W czasie pracy z drabiną nie jesteśmy w stanie używać obu rąk. Jeżeli chcemy zachować stabilność pracy i nie mieć z tym żadnych problemów to powinniśmy przez cały czas trzymać się jedną ręką. To utrudnia nam manipulację narzędziami, ale zwiększa bezpieczeństwo. Jeżeli nie chcemy schodzić za każdym razem z drabiny, aby zmienić narzędzie to dobrze jest wyposażyć się w specjalne torby monterskie. Są one zwykle wykonywane ze skóry i pozwalają na sięganie jedną ręką po odpowiednie narzędzie. Wiele z nich produkowane są przez firmę Bial Skór. Jest to rozwiązanie, które stosowane jest przez wielu monterów i instalatorów i jest przez nich cenione i polecane. W ten sposób ułatwiamy sobie pracę i to bez rezygnowania z poczucia bezpieczeństwa. Sama drabina to również ważne zagadnienie. Powinna być ona dobrana zgodnie z wykonywaną pracą.

Narzędzia warto jest mieć pod ręką (sxc.hu)

Narzędzia warto jest mieć pod ręką (sxc.hu)

Praca niebezpieczna

Jeżeli pracujemy na zewnątrz i mamy pod nią ziemię to powinniśmy to wykorzystać. W ten sposób będziemy mogli uniknąć naprawdę wielu zagrożeń. Jeżeli zamiast gumowych nóżek zamontujemy szpikulce to drabina będzie niezwykle stabilna. Nie będzie takiej możliwości, aby ona ujechała i spowodowała zagrożenie życia osoby pracującej w taki sposób. Musimy wiedzieć jakie rozwiązania są dla nas najlepsze i korzystać właśnie z nich. Nigdy nie powinniśmy się zgadzać na wykonywanie takiej pracy, do której nie jesteśmy przeszkoleni. Jeżeli nie mamy pojęcia o pracy na wysokości, nie mamy wykształcenia elektrycznego to nie powinniśmy brać się za takie prace. To spowoduje ogrom problemów, które mogą zakończyć się niebezpiecznym wypadkiem. Nie możemy się na coś takiego godzić – w takim przypadku odmawiamy wykonywania polecenia i nie możemy zostać pociągnięci do odpowiedzialności z takiego powodu. Warto mieć to na uwadze, bo wiele osób decyduje się na tego rodzaju nadużycie.

About the author

Related Post

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *