Biznes i finanse
Jak dobrze wypaść podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Szukając pracy musimy liczyć się z tym, ze czekają nas rozmowy kwalifikacyjne, do których należy podejść w odpowiedni sposób. Jeżeli dobrze wypadniemy w tym czasie to nasze szanse na zdobycie danej posady zostaną zwielokrotnione. Jeżeli jednak wypadniemy na niej słabo to możemy właściwie pożegnać się z pracą w tym miejscu. Dlatego tez warto wiedzieć jak zachowywać się w czasie rozmowy kwalifikacyjnej, jak się ubrać oraz jak zaprezentować siebie jak najlepiej, aby zostać ocenionym pozytywnie przez swojego przyszłego pracodawcę.

Wygląd przede wszystkim

Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że duże znaczenie ma to w jaki sposób się zaprezentujemy. Na rozmowę kwalifikacyjną należy przyjść odpowiednio ubranym – wszystko tak naprawdę zależy od tego na jakie stanowisko i do jakiej firmy aplikowaliśmy. Jeżeli jest to poważna korporacja, z tradycjami to jedynym odpowiednim ubiorem będzie garnitur. Jeżeli jednak jest to mniejsza firma lub też praca fizyczna to wiadomo – możemy przyjść ubrani mniej oficjalnie.

Rozmowa kwalifikacyjna (pixabay.com)

Rozmowa kwalifikacyjna (pixabay.com)

Prezencja

Największą dowolność będziemy mieli jednak w przypadku firm działających w sferze kreatywnej. Tam doceniane są indywidualności, czyli osoby które zachowują swój własny, unikalny styl ubioru. Powinniśmy być również bardzo rzeczowi w czasie takiej rozmowy o pracę – dzięki temu będziemy mogli zaprezentować się w odpowiedni sposób i pokazać swoje wszystkie zalety i atuty. Jest to dla nas bardzo ważne, bo od tego zależeć będzie to czy zostaniemy przyjęci do takiej pracy czy też nie.

About the author

Related Post

1 komentarz

  1. Marcin

    Rozmowy kwalifikacyjne są bardzo ważne i trzeba pamiętać aby być kulturalnym i rzetelnym. Nie warto kłamać o swoich umiejętnościach.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *