Dom i ogród
Czas na wymianę podłogi

Remont w mieszkaniu powinniśmy przeprowadzać możliwie jak najczęściej. Jest to ważne, ponieważ w ten sposób będziemy w stanie dostosowywać otoczenie do własnych preferencji i zapewniać sobie jak największy komfort. Dodatkowo będziemy mogli zadbać o wygląd mieszkania i dostosowanie go do obecnie panujących trendów. Niestety wiąże się to z wielkimi kosztami, które będziemy musieli ponieść. Co zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim będziemy mogli spróbować wykonać remont jak najmniejszym kosztem. Nie wszystkie rzeczy należy wymieniać na nowe, bo część z nich możemy przecież odremontować i ponownie wykorzystać. W ten sposób jesteśmy w stanie zredukować koszty nawet o kilkadziesiąt procent. Jeżeli w swoim mieszkaniu mamy podłogę drewnianą np. mozaikę lub parkiet to jesteśmy w stanie zedrzeć wierzchnią warstwę lakieru, wyrównać ją i ponownie wykorzystać. W ten sposób będziemy mogli zaoszczędzić na panelach podłogowych lub innym wykończeniu, na które się zdecydujemy. Przy okazji warto wspomnieć, że takie rozwiązanie wcale nie musi wyglądać źle. Wystarczy tylko odpowiednio podejść do takiego zagadnienia.

Remont w mieszkaniu

Jeżeli nie podoba się nam naturalny kolor takiego drewna lub odcień nie będzie komponował się z nowymi meblami to bez problemu jesteśmy w stanie go zmienić. Przede wszystkim trzeba będzie przeprowadzić cyklinowanie Gdańsk. Jest to proces polegający na zdzieraniu warstwy lakieru i przygotowaniu pod malowanie. Na tym etapie będziemy mogli zadbać o zmianę koloru takiej podłogi. Najlepiej do tego celu wykorzystać bejcę, która jest w stanie zmienić kolor danego materiału, ale jednocześnie nie zasłoni słojów i naturalnej faktury drewna. W ten sposób w dalszym ciągu będą wyglądały one dobrze, ale będą już w pożądanym odcieniu. Standardowe lakiery podłogowe są połyskujące. W nowoczesnych wnętrzach odchodzi się od czegoś takiego i dlatego lepiej będzie wykorzystać takie substancje, które są w stanie nadać całości matowości. W efekcie dostaniemy zupełnie nową podłogę, którą tak naprawdę wykonamy bez dodatkowych wydatków. Jedynymi kosztami jakie poniesiemy będą te związane z cyklinowaniem i zakupem lakierów i ew. bejcy.

Panele podłogowe (sxc.hu)

Panele podłogowe (sxc.hu)

Odnawianie mebli

W podobny sposób możemy zająć się pozostałymi elementami drewnianymi w domu. Z pewnością mamy masę rzeczy, które używamy na co dzień, a które mogą sprawdzać się jeszcze przez kilka lat. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie podjęcie się odrestaurowania mebli kuchennych. Zwykle są one z nami przez długi czas i przydałoby się im lekkie ulepszenie. Tym bardziej, że nie będziemy musieli za nie wydawać pieniędzy. Meble przede wszystkim powinny być w całości i sprawne. Jeżeli są w nich jakieś niedoskonałości, które np. utrudniają korzystanie z mebli to powinny zostać wcześniej naprawione. W ten sposób będziemy mieli dobrą bazę pod nowe meble, które powstaną na bazie tych poprzednich. W tym przypadku również możliwe jest zmienienie odcieni szafek – do tego wykorzystujemy podobne materiały jak wcześniej tj. bejcę oraz lakiery. Zaoszczędzone pieniądze można wykorzystać do zakupu sprzętu AGD.

About the author

Related Post

1 komentarz

  1. Stig

    W przypadku podłogi nie ma co oszczędzać. Jakby nie było jest to jeden z elementów wyposażenia, który narażony jest na uszkodzenie w największym stopniu. Ja zazwyczaj stawiam na lite drewno, które w niezmiennej formie wytrzymuje zazwyczaj długi czas.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *