Dom i ogród
Domy drewniane – warto czy nie warto?

Domy budowane w technologii szkieletowej stają się coraz popularniejsze w naszym kraju. Bardzo wiele osób decyduje się na ich postawienie a to głównie z uwagi na to, że można w ten sposób sporo zaoszczędzić – czasu oraz pieniędzy. Przez lata ludzie unikali takiej technologii budowania domu w przekonaniu, że nie są one tak wytrzymałe jak tradycyjne. Okazuje się jednak, że sprawdzają się one tak samo dobrze, a nawet lepiej. Od wielu lat budowane są one w Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie i sprawdzają się tam bez większych zastrzeżeń.

Technologia szkieletowa

Ogromną zaletą, która wpływa na ich popularność jest możliwość bardzo szybkiego postawienia budynku – można dokonać tego w przeciągu nawet jednego tygodnia. Oczywiście zwykle prace trwają nieco dłużej, ale taka możliwość istnieje i należy to brać pod uwagę. Dodatkowo koszy są mniejsze, co powoduje, że możemy zaoszczędzić do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jest to kwota, które może posłużyć do wykończenia wnętrz lub też do zakupu niezbędnego wyposażenia.

Dom z drewna (pixabay.com)

Dom z drewna (pixabay.com)

Zalety i korzyści

Szybkość budowy polega przede wszystkim na tym, że dom budowany jest z prefabrykowanych elementów, które są wykonywane w warsztatach stolarskich. Dzięki temu na miejscu budowy są one tylko ze sobą montowane i łączone. W ten sposób powstaje dom w technologii szkieletowej, który jest wystarczająco wytrzymały, aby wytrzymać zarówno upalne lata, jak również mroźne zimy i ulewne deszcze. Wiele osób przekonało się już do tej technologii, a świadczyć o tym może to, że pojawia ich się coraz więcej.

Tag

About the author

Related Post

1 komentarz

  1. Grzegorz

    Jest wystarczająco wytrzymały… W ostatnich latach przez Polskę przechodziło mnóstwo trąb powietrznych. Czy taka konstrukcja wytrzyma?

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *