Dom i ogród
Drzwi antywłamaniowe – doskonałe zabezpieczenie naszego domu

Wielu osobom wydaje się, że bezpieczne są nawet we własnych domach, często jednak jest to bardzo mylne. Z pozoru oczywiście nic nie powinno grozić nam w otoczeniu naszych własnych czterech ścian. Jednak pozory bardzo często mylą, dlatego należy mieć na uwadze, że warto jest się w odpowiedni sposób zabezpieczyć nawet we własnym domu. Na dzień dzisiejszy jednak nie jest tak trudno zadbać o bezpieczeństwo swoje, oraz pozostałych domowników.

Czym drzwi antywłamaniowe różnią się od zwykłych?

Drzwi antywłamaniowe zazwyczaj wykonane są ze stalowej blachy, która już sama w sobie jest trudna do pokonania w jakikolwiek sposób. Dodatkowo, wewnętrzna konstrukcja takich drzwi, wzmocniona jest różnego rodzaj prętami i stalowymi rurami ułożonymi w odpowiednich odstępach w pozycji pionowej, co stanowi dodatkowe, doskonałe zabezpieczenie. Drzwi wzmocnione i antywłamaniowe, posiadają jeszcze szereg dodatkowych zamków, które znajdują się zaraz przy klamce jak i od strony górnej, dolnej jak i bocznej drzwi. To połączenie sprawia, że włamywaczowi bardziej będzie się opłacało wyważyć całe drzwi wraz z futryną niż przedrzeć się przez nie.

Drzwi antywłamaniowe (sxc.hu)

Drzwi antywłamaniowe (sxc.hu)

Dlaczego warto zaopatrzyć się w takie drzwi?

W życiu wielu zdarzeń dosłownie nie da się przewidzieć, trudno powiedzieć, czy za tydzień czy dwa, ktoś nie będzie próbował włamać się do naszego domu, by okraść nas lub co gorsze, zrobić nam poważną krzywdę. Takie drzwi antywłamaniowe, są w stanie stawiać bardzo skuteczny opór przez długi czas, co sprawi, że każdy włamywacz prędzej czy później zrezygnuje z chęci otworzenia takich drzwi.

About the author

Related Post

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *