Dom i ogród
Drzwi antywłamaniowe i bezpieczeństwo domu

Dom powinien być nie tylko przytulny i wygodny, ale też bezpieczny. Nie może dochodzić do takich sytuacji, że będziemy się martwili tym, co się w nim dzieje będąc na przykład na wakacjach. W ten sposób zepsujemy sobie cały odpoczynek. W większości przypadków ludzie przejmują się bezzasadnie. Nawet jeżeli nasz dom nie posiada żadnych zabezpieczeń to ryzyko włamania jest minimalne. Takie rzeczy zdarzają się naprawdę rzadko, ale nie jest to niemożliwe. Jest cała masa osób, które nie stosowały żadnej ochrony i niestety spowodowało to poważne problemy. W czasie nieobecności rodziny dochodziło między innymi do wejścia na teren domu niepowołanych osób. Największe zagrożenie jest jednak wtedy, gdy w takim domu będą znajdowały się jakieś osoby. W takcie włamania może coś się im stać. Dlatego tak niezmiernie ważną rzeczą jest ich zabezpieczenie. Największe zagrożenie jest w czasie wszelkiego rodzaju świąt oraz właśnie w wakacje. Wtedy wiele osób wyjeżdża i zwyczajnie osiedle w żaden sposób nie jest chronione. Daje to większe pole do popisu dla złodziejów.

Drzwi antywłamaniowe

Podstawowym zabezpieczeniem domy są drzwi zewnętrzne. Jeżeli są one wykonane jako antywłamaniowe to z pewnością będą one w stanie zatrzymać niedoświadczonych włamywaczy. Otworzenie takiego zamku wymaga nieco więcej wprawy i umiejętności a ich wyważenie będzie znacznie utrudnione. Jest to rzecz podstawowa, na której powinniśmy się skupić w pierwszej kolejności. Samo zabezpieczenie drzwi nie jest jednak żadna ochroną. Jeżeli nie będzie możliwości wejścia w ten sposób to zawsze można spróbować wedrzeć się przez okno. Jak widać one również muszą być zabezpieczone np. za pomocą rolet zewnętrznych. W ten sposób nasz dom stanie się fortecą, której tak po prostu nie da się zdobyć. Wejście do środka wymagałoby większej ilości czasu lub też wiązałoby się z narobieniem hałasu. Obie te rzeczy mogą zakończyć się wzbudzeniem czyichś podejrzeń i są one zbyt ryzykowne. Załóżmy jednak, że mamy do czynienia z profesjonalistą, dla którego otworzenie zamków nie jest żadnym wyzwaniem. W takim przypadku dostanie się do środka i to w sposób, który nie będzie wzbudzał zupełnie żadnych podejrzeń.

Drzwi zewnętrze (sxc.hu)

Drzwi zewnętrze (sxc.hu)

Bezpieczeństwo

Warto więc zastosować też inne rozwiązania, które przełożą się na możliwość zachowania naszego bezpieczeństwa. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie monitoringu – zarówno poza domem, jak i w jego wnętrzu. Najlepiej w taki sposób, aby były one ukryte i nie widoczne na pierwszy rzut oka. W ten sposób możliwe będzie nagranie włamywaczy oraz zareagowanie w czasie rzeczywistym – można to osiągnąć poprzez zastosowanie specjalnego powiadomienia SMS, gdy zostanie wykryty ruch. W takim przypadku kontaktujemy się już bezpośrednio z policją, która przyłapie włamywaczy na gorącym uczynku. Takie podwójne zabezpieczenia są konieczne, bo nigdy nie wiemy kiedy te pierwsze zaczną zawodzić. Bezpieczny dom jest w zasięgu naszej ręki, musimy tylko po niego sięgnąć.

About the author

Related Post

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *