Dom i ogród
Podstawowe narzędzia w każdym domu

W każdym domu powinny się znaleźć narzędzia, którymi będziemy mogli coś naprawić lub po prostu coś zmienić. Dom bez narzędzi jest poniekąd pusty bo tak naprawdę nie można nic w nim zrobić. Wystarczy mieć przecież zestaw śrubokrętów, a wiele czynności od tego momentu staje się łatwiejszych. Raz na jakiś czas kupimy jakąś półkę czy stojący wieszak i trzeba mieć go czym skręcić. Producenci takich przedmiotów dorzucają co najwyżej odpowiednie śrubki, ale śrubokręty i klucze musimy mieć już w domu. Łatwo sobie wyobrazić, że bez tych narzędzi nie skręcimy nawet małej półki, bo jest to fizycznie niemożliwe. Na szczęście wielu z nas dostaje narzędzia przekazywane z pokolenia na pokolenie, bo rodzice czy dziadkowie lubili sobie majstrować.

Zestawy kluczy

Tak naprawdę to nie każdy lubi majstrować i wielu z nas trzyma się od tego z daleka. Jest to spowodowane głównie przez strach, że coś jeszcze bardziej uszkodzimy. Wcale nie jest to dziwne, gdy bierzemy się za naprawę czegoś, co tak naprawdę może nas pociągnąć w duże straty. Jednak są rzeczy, które wcale nie są tak skomplikowane, a w ich przypadku mamy pewność że nic nie zepsujemy. Czasem po prostu mamy wiedzę jak coś zrobić a brakuje nam narzędzi. W każdym domu powinien znaleźć się zestaw kluczy płaskich, bo one są niezwykle często wykorzystywane. Głównie ich wykorzystanie pojawia się w mechanice. O ile nie musimy znać się na samochodach, ale motocykl przykładowo jest dużo łatwiej naprawić.

przyrządy pomiarowe (pixabay.com)

Przyrządy pomiarowe

W domu także trzeba czasem coś zmierzyć. Nie musimy być nawet profesjonalnym budowlańcem, ale w domu trzeba mieć także narzędzia pomiarowe. Podstawą będzie prosta taśma miernicza, która pomoże nam sprawdzić wymiary chociażby umeblowania w pokoju. Na tej podstawie jesteśmy w stanie stwierdzić jak długie i szerokie meble przydadzą nam się do sypialni lub salonu. Do tego w każdym domu powinien znaleźć się uniwersalny multimetr. Jest to urządzenie dużo bardziej skomplikowane, ale nauka jego obsługi wcale nie jest taka ciężka. Przydaje się on przy sprawdzaniu napięcia w wielu przypadkach i mając taką wiedzę, możemy przeanalizować naprawdę wiele rzeczy. Do podstaw należy sprawdzanie baterii, ale jeżeli potrafimy zrobić dużo więcej to możemy sprawdzać napięcie w gniazdkach czy instalacje elektryczne. Przydatne okazuje się sprawdzanie zasilaczy, bo przez to możemy dowiedzieć się czy urządzenie uległo awarii, czy tylko zasilacz.

About the author

Related Post

1 komentarz

  1. Juan

    W każdym domu przyda się także wiertarka i młotek. O tym nie zostało nic wspomniane, a przecież przy remoncie to podstawa

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *