Dom i ogród
Remontujemy własne mieszkanie

Zawsze przychodzi taki czas, że mieszkanie trzeba wyremontować. Lata lecą, a wystrój wnętrz ciągle ulega zmianom. Na to wszystko trzeba mieć wystarczającą ilość pieniędzy, bo remont nie należy do tanich, ale też nie można trzymać mieszkania w tym samym wystroju przez wiele lat. Poza tym jest to praktycznie niemożliwe, bo już po kilku latach farba ze ścian może zacząć odchodzić, a podłoga może być zniszczona. Podłoga tak naprawdę jest najbardziej narażona, bo na przestrzeni lat na pewno zdarzy nam się coś na nią wylać. Ściany po takim czasie będą lekko uszkodzone a meble po prostu przestarzałe. Gdy już widzimy takie niezbyt korzystne detale to warto zabrać się za gruntowny remont, ale trzeba pamiętać że remont prowadzi się stopniowo.

Prace remontowe

Gdy mamy zacząć prace remontowe to trzeba dokładnie zabezpieczyć pomieszczenie, którym chcemy się zająć. Remont całego mieszkania nie jest raczej wskazany, bo będzie to dość problematyczne. Prace remontowe powinny przebiegać od jednego pomieszczenia do drugiego. Przygotowanie sobie miejsca pracy powinno wyglądać w ten sposób, że w danym pokoju nie powinno się znaleźć praktycznie nic. Wszystkie meble muszą wylądować na zewnątrz, bo będą tylko przeszkadzać, a szkoda je będzie uszkodzić. Następnym krokiem będzie przyniesienie wszystkich niezbędnych przyrządów i narzędzi. Oprócz takich najbardziej podstawowych, nie można zapominać o drabinie, bo bez niej nie będziemy w stanie zrobić sufitu. W każdym razie gdy wszystko tylko mamy przygotowane to możemy spokojnie zacząć od ścian i sufitu.

Podłoga drewniana (sxc.hu)

Podłogi

Jak wiadomo, podłogę robi się na samym końcu, bo w innym wypadku łatwo będzie ją uszkodzić. W zasadzie podłoga to jest najprostsza część remontu, ale również bardzo kosztowna. Za panele płaci się od metra kwadratowego i na mały pokój może to wyjść nawet kilkaset złotych. Dlatego nie zawsze opłaca się zrywać i kupować nową podłogę. Czasem możliwa jest renowacja, a zabieg ten określany jest jako cyklinowanie Oświęcim. Polega to na dokładnym zerwaniu najbardziej zewnętrznej nawierzchni poprzez użycie maszyny szlifującej. Następnie za pomocą szlifierki podłoga jest dokładnie polerowana. Na samym końcu stosuje się różnego rodzaju woski i oleje aby nadać nowej świeżości naszej podłodze. Ten zabieg jest dużo tańszy niż zakup nowej podłogi, więc warto się nad tym zastanowić, a zwłaszcza gdy uszkodzona powierzchnia wcale nie jest duża.

About the author

Related Post

1 komentarz

  1. Krzychu

    Remont lepiej jest zlecić profesjonalnej firmie bo bez wiedzy to można więcej popsuć niż naprawić

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *