Dom i ogród
Umeblowanie nowoczesne czy klasyczne?

Budując dom z początku nawet nie zakładamy jak go wyporządzimy. Jednak gdy firma budowlana oddaje nam klucz do drzwi to już na wejściu pojawiają się pierwsze pomysły umeblowania i dekoracji. W zasadzie to dom można urządzić na dwa główne sposoby. Jednym jest styl klasyczny, który będzie uwzględniał dodatki, które z wyglądu będą starsze niż my sami. Drugim stylem jest styl nowoczesny, który uwzględnia prostotę i ułatwienia na każdym kroku. Prawdą jest, że wszystko zależy od naszych upodobań, ale zarówno jeden styl jak i drugi ma swoje plusy i minusy. Co ciekawe z pomocą architekta wnętrz można nawet łączyć te dwa style i jeżeli zostanie to wykonane zgodnie ze sztuką to będziemy mieć naprawdę ładne mieszkanie.

Styl klasyczny

Ten rodzaj projektowania wnętrz może nam się kojarzyć ze starymi domami i ich wyposażeniem. Nie każdemu to się podoba, bo osoby, które mają do czynienia ciągle ze starymi meblami potrzebują trochę świeżości w swoim mieszkaniu. Jednak klasyczne umeblowanie ma to do siebie że często jest wykonane z drewna. Drewno zawsze będzie ładnie komponować się w domu, a gdy podłoga także jest drewniana, a ściany jasne to może to wyglądać obłędnie. Bardzo ładnie w tym stylu będzie prezentował się salon. Zakupienie drewnianej ławy, która będzie stać w towarzystwie starodawnych krzeseł i foteli będzie naprawdę strzałem w dziesiątkę. Tylko komponując cokolwiek w tym stylu trzeba pamiętać, że obecność telewizora i nowoczesnego sprzętu nie będzie dobrze pasować. Altalena produkcja mebli uwzględnia takie meble jak sobie tylko zażyczymy.

sypialnia (pixabay.com)

Nowoczesne umeblowanie

Tak naprawdę styl klasyczny odchodzi powoli w zapomnienie. Wypiera go styl nowoczesny i charakterystyczne dla niego umeblowanie. Główną cechą nowoczesnego wystroju jest prostota. Meble nie są projektowane w regularnych kształtach, a często są bardzo niestandardowe i muszą być projektowane na wymian. To zapewnia bardzo ciekawy wygląd naszego mieszkania i pozwala na różne dziwne rozwiązania. Szczególnie dobrze sprawdza się to w pokoju dzieci, gdzie można dać się ponieść wyobraźni. W sklepach przykładowo można znaleźć biurka z wieloma półkami, które połączone są z łóżkiem, a to wisi dosłownie nad biurkiem. Takich rozwiązań jest dużo więcej i niekoniecznie dotyczą wyposażenia dla dzieci.

About the author

Related Post

1 komentarz

  1. Natala

    Umeblowanie klasyczne kojarzy mi się tylko z takim starym wystrojem spotykanym głównie w filmach. Teraz powinno się korzystać z nowinek technologicznych i rozwijać dom w tym kierunku.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *