Dom i ogród
Wnętrza według naszych gustów

Mieszkanie powinno być dostosowane do wymagań i gustów mieszkańców. Niestety bardzo często zamiast kierować się swoimi własnymi przekonaniami stosujemy te rozwiązania, które znajdziemy w katalogach lub różnego rodzaju prasie wnętrzarskiej. Nie powinniśmy tego robić, bo jest to sprzeczne z naszymi oczekiwaniami. Nawet jeżeli inne osoby będą zachwycona i nasze mieszkanie będzie jak żywcem wyjęte z takiego pisma to my nie koniecznie będziemy czuli się w nim dobrze. Podobnie jest w przypadku, gdy będziemy chcieli korzystać z pomocy osób, które zajmują się dekoracją wnętrz. Oni również będą mieli swoją wizję, która może stać w sprzeczności z tym, jak my sobie wyobrażamy takie pomieszczenie. Co prawda w takim przypadku mamy większe możliwości na ingerencję, ponieważ ich zadaniem jest zrealizowanie naszego pomysłu oraz wdrożenie go w życie. Dlatego nie będą upierali się przy swoich pomysłach, a spróbują stworzyć pomieszczenie, które będzie zgodne z tym, co sami widzimy. Oczywiście nie będzie tak w pełni, bo na pewno zostaną zastąpione te rozwiązania, które im się nie podobają i nie są w ich stylu. Takie rzeczy mogą sprawiać szereg problemów, nad którymi nie koniecznie będziemy w stanie zapanować.

Własnoręczna praca

Jeżeli nie chcemy ryzykować i przepłacać za coś, co i tak nie przypadnie nam do gustu to lepiej będzie zająć się wszystkim samodzielnie. Wcale nie musi być to trudne i wystarczy trochę pomyślunku, aby stworzyć wnętrze, które idealnie będzie nadawało się do zamieszkania. W innym razie znowu będziemy mieli problemy, które mogą negatywnie wpływać na nasze samopoczucie. Jeżeli podobają się nam wnętrza, które są nowoczesne to powinniśmy stosować właśnie takie rozwiązania i możliwości. Ważne w jakim stylu jest oświetlenie. Powinno być one surowe, najlepiej jeżeli emitowane światło będzie białe. Dzięki temu uzyskamy najlepszy efekt i całość będzie dobrze się komponowała. Lampy nowoczesne powinny być też proste w wyglądzie, być zbudowane z geometrycznych form. W taki sposób uzyskamy efekt surowości, który jest kojarzony właśnie z takimi minimalistycznymi wnętrzami, na których nam zależy.

Wnętrze mieszkania (sxc.hu)

Wnętrze mieszkania (sxc.hu)

Oświetlenie

Oczywiście im więcej światła uda się nam zastosować to uzyskamy lepszy efekt. Szczególnie po zmroku, gdy będziemy musieli korzystać tylko z nich, a nie ze światła dziennego. Oprócz tego w takich realizacjach bardzo często rezygnuje się z mebli i zachowuje jedynie ich minimalną ilość. W te sposób możemy więc nie tylko powiększyć optycznie przestrzeń, ale również sprawić, że wszystko będzie w idealnej harmonii. Takie rozwiązania naprawdę mają dla nas znaczenie i pozwalają na zapewnienie sobie jak najlepszego rozwiązania do życia. Jeżeli mieszkamy z innymi osobami to powinniśmy też uszanować ich zdanie. Oni również mają dużo do powiedzenia , szczególnie w kwestii wystroju ich własnych pokoi oraz pomieszczeń wspólnych. Nie możemy przeforsować swojego jedynego słusznego zdaniem, bo nie jesteśmy nieomylni i zresztą możemy mieć różne gusta.

About the author

Related Post

1 komentarz

  1. marek

    nie przemawia do mnie styl nowoczesny, jakoś wolę tradycję

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *