Dom i ogród
Wysoka jakość produkowanych dziś okien drewnianych

Okna drewniane pamięta z pewnością dosłownie każdy człowiek, szczególnie, że jeszcze nie tak dawno temu, pamiętne okna o pomalowanych białym lakierem ramach, były wykorzystywane niemal wszędzie. Obecne były zarówno w domach prywatnych, blokach mieszkalnych, szkołach, czy miejscach użyteczności publicznej. Na dzień dzisiejszy sporej liczbie osób drewniane okna kojarzą się właśnie z nimi. Nie grzeszyły one dobrą jakością, przez co kojarzą się z byle jakimi produktami. Jednak należy zaznaczyć, że produkowane dziś drewniane okna, w dużym stopniu przewyższają te, z którymi spotkać się można było lata temu. Dawniej drewniane okna bardzo szybko traciły na szczelności, a szyby zachowywały się, jakby zaraz miały wylecieć z ramy. Nie były więc ani szczelne, ani eleganckie. Dzisiaj nie ma co się obawiać drewnianych okien, ponieważ jakość wykonania robi wrażenie, przez co są one jednymi z najchętniej wybieranych przez ludzi okien. Okna odpowiednio zabezpieczone, doskonale prezentować się mogą przez długi cas.

Okna (pixabay.com)

Okna (pixabay.com)

Elegancja drewnianych okien

Rama okien drewnianych, bardzo często wykonana jest z drewna, które nakładane jest na ramę warstwowo. Dzięki wykorzystaniu tylko i wyłącznie najwyższej jakości drewna, takie okna prezentują się naprawdę doskonale i zazwyczaj posiadają swój naturalny kolor. Dzięki temu niemal każde z okien wygląda niepowtarzalnie. Okna drewniane doskonale prezentują się zarówno w przypadku domów wykonanych niemal całkowicie z drewna, ale i w przypadku domów, które wykonane są według klasycznych metod. Nawet w domach pasywnych, które nastawione są na maksymalną oszczędność oraz komfort codziennego mieszkania, bardzo chętnie stosuje się takie okna, ze względu na ich piękny wygląd oraz doskonałą szczelność, która ogranicza pozbywanie się przez dom ciepła, dzięki czemu można liczyć na sporą oszczędność na paliwie, które wykorzystywane jest przez nas do ogrzewania domu. Drewniane okna Biłgoraj pod wieloma względami są niemal najlepszym wyborem, który nie ma sobie równych.

Specyficzna budowa ramy

By zagwarantować takim drewnianym oknom naprawdę wysoką odporność zarówno na uszkodzenia mechaniczne jak i zniszczenie spowodowane niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Okna drewniane wyposażone są w aluminiową podstawę, która oklejona jest warstwami litego drewna. Dzięki temu okna posiadają naprawdę wytrzymałą oraz solidnie prezentującą się konstrukcję. Okna drewniane są również bardzo szczelne, dzięki zastosowaniu wielu uszczelek. Zazwyczaj są to uszczelki główne oraz krawędziowe. Oczywiście tak jak w przypadku wielu innych okien i te można odpowiednio uchylać. Możemy śmiało wybrać na którą stronę mają się uchylać lub otwierać takie okna, dzięki czemu wybierzemy model idealnie pasujący zarówno do wyglądu naszego domu, jak i naszych oczekiwań dotyczących funkcjonowania tego typu elementów wyposażenia. Oczywiście istnieją różne okna, zarówno drewniane, jak i takie, których rama wykonana jest z materiałów sztucznych lub nawet aluminium, dlatego też w większości przypadków, konkretny wybór jest po prostu kwestią gustu.

About the author

Related Post

1 komentarz

  1. Vlad

    Planuję za dwa – trzy miesiące wymianę okien na jakieś nowsze i właśnie zastanawiałem się nad wyborem okien drewnianych albo aluminiowych. Do dziś nie do końca wiem na które się zdecydować, ale chyba wybiorę te drewniane. 🙂

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *