Edukacja
Angielski, francuski a może chiński? Języki obce, których znajomość zapewni nam karierę za granicą.

Znajomość języków obcych jest dzisiaj najczęściej wymienianą przez pracodawców umiejętnością, której szukają podczas kandydatów podczas rekrutacji. Świat bez granic to nie tylko o wiele łatwiejsze podróżowanie, ale także nieograniczone możliwości pracy i rozwoju. Kariera za granicą jest marzeniem niemal każdego absolwenta a perspektywa poznania nowego kraju i zadomowienia się w nim na stałe jest równie kusząca co intrygująca. Dlatego też obecnie dużą rolę przykładamy do nauki języków obcych. Zdecydowanie większe szanse będzie miał specjalista władający językiem firmy macierzystej niż taki, który mówi jedynie w swoim ojczystym języku i ewentualnie po angielsku. Jakich języków warto się uczyć? Z jednej strony takich, które mają szeroki zasięg i posługują się nimi miliony, z drugiej zaś – tych trudnych, jednakże wkraczających do gospodarki światowej.

#Język angielski.

3

To zdecydowanie współczesny światowy język urzędowy, zwany językiem uniwersalnym. Angielski opanował świat już kilkanaście lat temu i dziś jego znajomość nie jest żadną zasługą a wręcz obowiązkowym minimum. Po angielsku mówią wszyscy, poczynając od Szwajcarii aż po najdalsze zakątki globu.

#Język francuski.

Bez wątpienia jest to język, który znajduje się obecnie na topie. Język francuski to drugi najczęściej nauczany po angielskim język na świecie. Jest to język ojczysty ponad 80 milionów ludzi (Francja, Belgia i Szwajcaria), dla 72 milionów jest to drugi język codzienny. Po francusku porozumiemy się oprócz wyżej wymienionych trzech krajów, także w Tunezji, Algierii, Maroku i kanadyjskich prowincjach Québec, Ontario i Nowy Brunszwik. Francuski jest dla nas Polaków dość trudnym językiem, dlatego też warto udać się do renomowanych szkół językowych (choćby szkoła francuskiego Warszawa).

#Język hiszpański.

Mówi nim 650 milionów ludzi na siedmiu kontynentach (prawie cała Ameryka Południowa). Hiszpański jak dotąd stał nieco na uboczu, jeżeli chodzi o popularność, jednak teraz przeżywa prawdziwy renesans. Hiszpański jest językiem urzędowym wielu międzynarodowych organizacji politycznych i gospodarczych.

#Język chiński.

2

Język, którego znajomość wymusza rosnąca potęga gospodarcza Chin. Chiny opanowały cały świat, wkraczając ze swoimi produktami i usługami w różne dziedziny gospodarcze. Chiński to arcytrudny dla Europejczyków język ze względu na swoją tonalność. Niemniej jednak znajomość chińskiego otwiera szereg drzwi do ekskluzywnego świata chińskiego rozwoju i kariery na rynku międzynarodowym.

Nauka języków obcych jest zajęciem zawsze opłacalnym a umiejętność komunikowania się w wielu językach – zdolnością mile widzianą w CV. Świadczy o inteligencji, wszechstronności i zdolności do zapamiętywania. Tak naprawdę, to jaki język wybierzemy zależy od okoliczności i tego, w jakim kraju chcemy lub mamy okazję pracować. Niemniej jednak uważa się, że dla pracodawcy szukającego pracownika poza granicami kraju atrakcyjnym będzie ten, który biegle będzie porozumiewał się w jego ojczystym języku.

About the author

Related Post

1 komentarz

  1. Mizerski

    Angielski jest na dzień dzisiejszy podstawą, więc znajomość tylko tego języka nie jest dzisiaj niczym wyjątkowym. 🙂

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *