Dom i ogród
Czy warto mieć ogród?

Na pewno każdy z nas chociaż raz w życiu zastanawiał się nad swoją przyszłością, a przede wszystkim przyszłym domem lub mieszkaniem, w którym zamieszka ze całą rodziną. Czasem w tych marzeniach, obok wizji domu pojawia się także wizja ogrodu. Zazwyczaj jest on duży, przestrzenny, zielony, pełen kwiatów. Oczami wyobraźni widzimy gromadkę dzieci, bawiących się z psem i biegających radośnie po zielonej trawce. W naszej wyobraźni oczywiście wszystko wygląda idealnie i jest dopięte na ostatni guzik, jednak rzeczywistość może okazać się zupełnie inna i nie pokrywać się z tym, co siedzi w naszej głowie.

Zalety:

  • Ogród to twój prywatny kawałek ziemi, na której możesz robić co tylko ci się podoba. Może zamienić się w twoją spokojną przystań, albo miejsce to organizowania letnich imprez z grillem. Tylko od ciebie zależy na co wykorzystasz tę przestrzeń.
  • Kiedy masz dzieci, albo chociaż zwierzęta ogród to wspaniałe rozwiązanie. Można w nim zorganizować mini plac zabaw dla dzieci, a dla zwierzaka sama przestrzeń już jest pretekstem do nieskończonej ilości zabaw i szaleństw.
  • Możesz uprawiać własne warzywa i drzewka owocowe. To daje ci duży komfort, ponieważ wiesz, że twoje jedzenie pochodzi z wiadomego źródła

Wady:

  • Niestety troska o ogród zajmuje trochę czasu. Jeżeli chcesz cieszyć się pięknym kawałkiem zielonej ziemi to musisz o niego skrupulatnie dbać.
  • Ogród to wydatki – trzeba zainwestować we wszelkiego rodzaju materiały pielęgnacyjne, takie jak agrotkanina, sprzęt ogrodniczy, środki chwastobójcze, środki na szkodniki, sadzonki, drzewka i wiele wiele innych.
grill

grill

About the author

Related Post

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *