Edukacja
Wybór szkoły wyższej – czym się kierować?

Wybór szkoły wyższej ma zasadnicze znaczenie jeżeli chodzi o to jak będzie rozwijała się nasza kariera zawodowa. Oczywiście nie jest to rzecz najważniejsza i dlatego jesteśmy w stanie słyszeć o osobach, które nie ukończyły żadnej szkoły, ale osiągnęły wielki sukces w danej dziedzinie. Liczy się przede wszystkim to co mamy w głowie oraz jakie mamy doświadczenie w branży. Są jednak takie zawody, których bez studiów nie jesteśmy w stanie wykonywać i to niezależnie do tego jaką wiedzą z tego zakresu dysponujemy. Żeby nie szukać daleko – takim przykładem jest medycyna. Lekarzem może zostać tylko osoba, która skończyła kierunek lekarski.

Lekarz tylko po studiach

Jeżeli więc marzymy o tym, aby otworzyć własną praktykę lekarską to będziemy musieli zapisać się na studia i je ukończyć. Nie jest to prosta droga, ponieważ takie studia trwają przez 6 lat, a do tego konieczne jest doliczenie jeszcze praktyki, którą trzeba odbywać. Dopiero po tym czasie można zostać pełnoprawnym lekarzem i specjalistom z danego zakresu medycyny.

Lekarzem można zostać po studiach (pixabay.com)

Lekarzem można zostać po studiach (pixabay.com)

Czy studia są potrzebne?

W innych branżach również warto jest ukończyć studia. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapoznać się z wieloma zagadnieniami, z którymi nie mieliśmy okazji spotkać się w praktyce. Dzięki temu będziemy mogli poszerzać swoje horyzonty, jak również będziemy w stanie unikać sytuacji, w których ludzie będą traktowali nas z góry przez brak odpowiedniego wykształcenia. W czasie studiów można poznać też masę ciekawych osób, z którymi możemy mieć później wieloletni kontakt.

About the author

Related Post

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *