Ekologia
Zmiany klimatyczne na naszej planecie

Klimat na naszej planecie praktycznie nieustannie się zmienia. Jest to jednak proces niezwykle długi i często trwa on wiele tysięcy lat. W ostatnim czasie jednak niestety możemy zauważyć, że proces ten znacząco przyspieszył i na przestrzeni zaledwie kilkudziesięciu lat dokonało się wiele zmian, które mogą mieć bardzo poważne konsekwencje. Z tego właśnie powodu powinniśmy zrobić wszystko, by móc w jakiś sposób zahamować te zmiany klimatyczne, ponieważ w przeciwnym razie skutki mogą być tragiczne.

Topnienie lodowców

W wielu przypadkach jednym z najbardziej niebezpiecznych zjawisk jest topnienie lodowców. Może to bowiem sprawić, że średni poziom mórz i oceanów wzrośnie, przez co tereny przybrzeżne mogą stać się zagrożone zalaniem. Znajduje się tam wiele milionów ludzi, a ewakuacja wszystkich z nich może okazać się niezwykle trudna lub też nawet niemożliwa w chwili, gdy poziom wód miałby wzrosnąć gwałtownie. Jest to więc coś, czego pod żadnym pozorem nie powinniśmy bagatelizować. Ocieplanie się klimatu może być bowiem niezwykle niebezpieczne, więc powinniśmy zrobić coś, by temu zapobiec.

Topniejące lodowce to ogromne zagrożenie (sxc.hu)

Topniejące lodowce to ogromne zagrożenie (sxc.hu)

Jednym z powodów ocieplania się klimatu na naszej planecie jest zwiększona emisja spalin do atmosfery. Z roku na rok sytuacja ta się pogarsza, ponieważ ciągle powstają nowe elektrownie, fabryki oraz zwiększa się ilość pojazdów poruszających się po drogach. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli nie zrobimy czegoś w tym zakresie to może okazać się tak, że nasze dzieci oraz wnuki będą musiały żyć w bardzo trudnych czasach.

About the author

Related Post

1 komentarz

  1. Henryk

    Wystarczy popatrzeć na to, jakie mamy zimy (albo raczej jak ich nie mamy)

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *