Komputery i internet
Budowa współczesnego komputera

Na przestrzeni wielu lat komputery zmieniały się w sposób dosyć znaczący. Trzeba przede wszystkim przyznać, że początkowe komputery nie były ani szybkie, ani wydajne, choć największym ich minusem był przede wszystkim fakt, że zajmowały one niejednokrotnie całe pomieszczenie. Z czasem jednak sytuacja zaczęła ulegać diametralnej zmianie, przez co obecnie komputer mieści się w obu rękach, a jego moc obliczeniowa i wydajność jest naprawdę duża. Budowa komputera również jest niezwykle skomplikowana i często posiada on w sobie sporo części.

Poszczególne podzespoły

Wszelkie te części odpowiadają przede wszystkim za jego wydajność i moc obliczeniową. Mózgiem każdego komputera jest płyta główna, która steruje poszczególnymi innymi częściami. Bez niej działanie sprzętu jest niemożliwe, więc często to właśnie od niej rozpoczyna się budowanie komputera. Kolejnym bardzo istotnym podzespołem jest procesor. Im wyższe jest jego taktowanie tym szybciej będzie on chodził. Warto tutaj również wspomnieć o tym, że w ciągu zaledwie kilkunastu lat prędkość procesorów wzrastała w bardzo szybkim tempie.

Komputery stają się coraz mniejsze (sxc.hu)

Komputery stają się coraz mniejsze (sxc.hu)

Nie można zapominać również o karcie graficznej odpowiadającej za grafikę. Ona również posiada pewną ilość pamięci, a im jest ona większa tym więcej obliczeń może ona wykonać. Wysokiej jakości karty graficzne są często niezbędne w przypadku nowszych gier lub też programów graficznych. Ostatnim z najistotniejszych elementów w komputerze jest pamięć RAM. Również i w jej przypadku im jest jej więcej, tym szybciej będzie dany komputer działał. Budowa komputera jest skomplikowana, lecz jeśli ktoś zna się na informatyce w stopniu zaawansowanym to nie powinien mieć tak naprawdę większych problemów ze złożeniem odpowiedniego sprzętu dla siebie samego.

About the author

Related Post

1 komentarz

  1. Sekator

    Budowanie komputera nie jest takie trudne jak się to może wydawać 😉

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *