Komputery i internet
Dlaczego dysk SSD jest lepszy od HDD?

Technologia na podstawie której powstają coraz to nowsze urządzenia i podzespoły komputerowe stale się rozwija, dzięki czemu możemy liczyć na to, że w sklepach zaopatrzymy się w dobrej jakości sprzęt, który poprawi zdecydowanie jakość naszej pracy lub sprawi, że rozrywka której dostarczają gry komputerowe, będzie jeszcze bardziej emocjonująca. Warto jednak posiadać choć podstawową wiedzę na temat niektórych urządzeń komputerowych, tak by wiedzieć jakie są różnice pomiędzy modelami poszczególnych podzespołów.

Przewaga dysków SSD

Dyski SSD w porównaniu do swoich kolegów z rodziny dysków HDD są zdecydowanie szybsze. W przeciwieństwie do HDD nie wykorzystują one żadnych mechanizmów, które niepotrzebnie spowalniają działanie i skracają czas życia. Różnica w użytkowaniu poszczególnych dysków jest ogromna. Dyski SSD pozwalają na zdecydowanie szybszą pracę, płynniejsze działanie gier komputerowych, programów, szybsze renderowanie filmów i animacji. Krótko ujmując są nieporównywalnie lepsze od dysków klasycznych.

Dysk HDD (sxc.hu)

Dysk HDD (sxc.hu)

Dyski HDD są jednak dużo tańsze

Za dobrej jakości dysk SSD będziemy musieli zapłacić całkiem sporo. Dysk posiadający zaledwie 240 GB pamięci, jest wart często dużo ponad 300 złotych. Dla porównania dysk HDD o pojemności 1 TB (1000 GB), kosztuje już w okolicach 200 złotych. Ale jednak dyski SSD są zdecydowaną przyszłością, pozwalają na osiąganie zdecydowanie lepszych wyników, wielu grom czy programom. Z czasem tak czy inaczej ich wartość staje się zdecydowanie mniejsza, przez co dyski mniejsze od 240 GB można kupić już w całkiem przyzwoitych cenach.

About the author

Related Post

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *