Komputery i internet
Jak chronić dane znajdujące się na dysku komputera?

Dane cyfrowe, tak samo jak te w fizycznej formie, narażone mogą być na zniszczenie jak i uszkodzenie. W dobie XXI wieku, całkiem popularne stały się cyberataki, przed którymi naprawdę warto się chronić, szczególnie jeżeli prowadzimy własną firmę, a na dysku naszego komputera znajdują się istotne dane, które po dostaniu się w niepowołane ręce, mogłyby oznaczać dla nas całkiem poważne kłopoty. Należy więc dokładnie chronić wszelkie dane, by uniknąć kłopotów.

Na komputerze bardzo często przechowujemy wiele istotnych danych (pixabay.com)

Na komputerze bardzo często przechowujemy wiele istotnych danych (pixabay.com)

Programy antywirusowe i antyspyware

Szczególnie narażeni jesteśmy na liczne niebezpieczeństwa w momencie, gdy korzystamy z internetu. A nie da się ukryć, że jest on na dzień dzisiejszy niemal podstawowym źródłem rozrywki, czy też informacji dla wielu osób, przez co każdego dnia wiele osób z niego korzysta. Strony WWW mogą być zarażone poważnymi wirusami, a jeżeli będziemy przeglądali je i nie posiadali odpowiedniej ochrony, narobimy sobie naprawdę poważnych kłopotów. Programy antywirusowe ochronią nasze pliki przed uszkodzeniem spowodowanym przez wirusy, a programy antyspyware ochronią nas przed programami szpiegowskimi

Przechowywanie danych na wielu nośnikach

Jeżeli jakieś dane, mają dla nas naprawdę istotne znaczenie, warto jest je przechowywać nie tylko na jednym nośniku, ale przynajmniej na dwóch czy trzech. Jeżeli posiadać będziemy dodatkowe kopie plików, to spokojnie unikniemy poważnych problemów z utratą danych. W razie, gdy dysk twardy uniknie uszkodzeniu, nie będziemy musieli martwić się koniecznością odzyskiwania danych, które zazwyczaj bywa całkiem skomplikowane.

About the author

Related Post

1 komentarz

  1. Agata

    Najważniejsze jest unikanie podejrzanych stron i aplikacji w internecie.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *