Komputery i internet
Nowoczesne technologie dla seniorów?

Czy osoby starsze są w stanie nauczyć się obsługi komputera? Tak, ale nie będzie to łatwe. Osoby w pewnym wieku zatrzymują się na pewnych rozwiązaniach i nie chcą nawet poznawać możliwości, które oferowane są przez najnowsze zdobycze techniki. Uważają, że jest to coś niezrozumiałe przez nich i przeznaczone dla osób młodszych. Okazuje się jednak, że również osoby starsze są w stanie przekonać się do takiego rozwiązania. Ważne jest tylko odpowiednie podejście oraz chęć rozwoju. Większość osób na świecie nie miało przecież komputera od samego urodzenia i dlatego też miało za sobą etap jego nauki. Młode osoby jednak się nie boją i próbują samodzielnie zgłębiać wiedzę na ten temat. Podstawowe użycie komputera nie jest trudne i możliwe dla każdego. Niezależnie od tego czy się ma 15 czy 115 lat. Zasady zawsze są takie same.

Obsługa komputera nie jest trudna (sxc.hu)

Obsługa komputera nie jest trudna (sxc.hu)

Internet dla osób starszych?

Obecnie pojawia się coraz więcej osób starszych, które zaczynają korzystać nie tyle z komputera, co z internetu. Samodzielnie przeglądają strony internetowe, wyszukują informacji. Nie jest to pełne wykorzystanie możliwości, które są oferowane przez komputera, ale zawsze to coś. Jeżeli będziemy pozostawali na bieżąco z nowinkami technologicznymi to będziemy w stanie ciągle się rozwijać. Dzięki temu również na starość będziemy zaznajomieni z tematem i będziemy w stanie korzystać z rozwiązań, które będą wyprzedzały o lata rozwiązania, z których korzystamy. Oczywiście nie wszyscy- masa osób pozostanie przy tym co jest teraz i nie będzie chciała sięgnąć po nowe.

About the author

Related Post

1 komentarz

  1. Domino

    Większość osób starszych nawet nie interesuje się technologią, co jest dla mnie dziwne. Trudno jest powiedzieć co będzie, gdy ja będzie w ich wieku, ale wydaje mi się, że będę miał inne podejście. Jeżeli wypuszczony zostanie nowy gadżet to na pewno będę chciał go przynajmniej sprawdzić. Nie mówię już o użytkowaniu czy kupnie, ale przetestować jak najbardziej.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *