Motoryzacja i transport
Awarie używanych samochodów

Żyjemy w czasach gdzie zdecydowana większość pełnoletnich osób ma prawo jazdy. Co się z tym wiąże, zdecydowana większość ma swój samochód. Jednak bardzo mały procent osób z tego ma samochód, który można określić jako nowy. Jest tak dlatego, że nowe samochody są zdecydowanie zbyt drogie dla młodych kierowców. Niestety przy normalnej wypłacie trzeba zbierać na samochód co najmniej pół roku. Co ciekawe, po takim okresie można jedynie zakupić zazwyczaj 10 letni samochód.

Psujące się samochody

Młode osoby które dopiero zdały prawo jazdy decydują się na zakup pierwszego samochodu. Najczęściej wybór pada na jakiś konkretny model do 10tys zł. Za taką cenę można zakupić niezbyt nowy samochód. Co się z tym wiąże, nie będzie w najlepszym stanie. To jest olbrzymi problem w Polsce. Młodzież jeździ samochodami, które mogą nawet zagrażać innym uczestnikom ruchu drogowego. Przez to dobrze utrzymują się wszystkie warsztaty samochodowe. Samochody, które są zamieszczone na serwisach aukcyjnych zawsze wystawiane są z jakiegoś powodu. Jeśli to jest stary samochód to zapewne są z nim problemy i dlatego właśnie właściciel chce się go pozbyć. Dlatego warto wiedzieć, że gdy kupujemy samochód za te 10 tysięcy i ma on co najmniej 10 lat, to trzeba będzie jeszcze do niego dołożyć. Praktycznie nie jest możliwy zakup dobrego samochodu w tej cenie. Szanse zawsze jakieś są lecz większość jest w fatalnym stanie.

Auto (sxc.hu)

Warsztaty samochodowe

Każdy kierowca wie jak działa większość warsztatów samochodowych. Jeśli zepsuje się samochód to najlepiej podszkolić się trochę w mechanice i samemu wystawić diagnozę. Warsztaty zazwyczaj znajdują tysiące innych problemów po to, żeby wyciągnąć jak najwięcej pieniędzy. Oczywiście są warsztaty, które naprawiają samochody zgodnie ze sztuką, ale trzeba najpierw na taki trafić. Własna wiedza jest najlepsza i jeżeli dobrze wystawimy diagnozę to można zamówić odpowiednie części i dopiero wtedy oddać do zaufanego warsztatu. Jest kilka prostych w diagnozie jak i częstych usterek. Jedną z nich jest uszkodzenie turbosprężarki. Samochód z uszkodzoną turbosprężarką będzie wyjątkowo słaby i tego spadku mocy nie da się przeoczyć. W takim wypadku jedynym sensownym rozwiązaniem będzie naprawa turbosprężarek. Zakup nowej turbosprężarki jest dobrym pomysłem tylko jeśli posiadamy nowy samochód. Jest tak dlatego, że nowa turbosprężarka może kosztować nawet kilka tysięcy.

About the author

Related Post

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *