Motoryzacja i transport
Formuła 1 i jej fenomen

Dla wielu osób motoryzacja jest bez wątpienia jedną z największych pasji. Nie sposób nie wspomnieć tutaj też o sportach motorowych, które również mogą dostarczać ogromnych ilości emocji oraz adrenaliny. Jednym z takich sportów jest bez wątpienia formuła 1., która cieszy się obecnie ogromną popularnością. W ciągu roku odbywa się kilkanaście wyścigów, które mają miejsce na wielu torach całego świata. Często przyciągają one na trybuny wiele tysięcy osób oraz wiele milionów przed telewizory.

Jak zmieniały się bolidy?

Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że w wielu przypadkach najwięcej emocji wzbudzają przede wszystkim bolidy. Są to bowiem pojazdy, które w mgnieniu oka przekraczają prędkość 100 km/h. W przeszłości miało to jednak swoje wady, ponieważ pomimo tego że bolidy były szybkie to jednak nie gwarantowały one najlepszego poziomu bezpieczeństwo. Prowadziło to do wielu wypadków, a niektóre z nich kończyły się tragicznie. Z tego właśnie powodu zespoły formuły 1. przykładają obecnie uwagę nie tylko do prędkości, ale również do bezpieczeństwa bolidów.

Bolid F1 (sxc.hu)

Bolid F1 (sxc.hu)

Zmiany w formule 1.

Obecnie sport ten jest niesamowicie popularny, choć sporo osób narzeka, że bolidy zyskały silniki elektryczne. Brzmią one całkowicie inaczej, co według wielu sprawia, że sport ten nie jest już tym samym, czym był jeszcze nie tak dawno temu. Z czasem jednak z pewnością będziemy mogli przyzwyczaić się do wszelkich zmian, a wówczas formuła 1. będzie sprawiać nam co najmniej tyle samo radości co wcześniej.

About the author

Related Post

2 komentarze

  1. Speedometer

    Uwielbiam ten sport, mógłbym go oglądać godzinami 😀

  2. Scigacz

    Fajnie byłoby kiedyś zasiąść za sterami takiego bolidu, obawiam sie jednak że to niemożliwe

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *