Motoryzacja i transport
Jak sprzedać stary, używany samochód?

Sprzedaż samochodu nie jest taka prosta jak wielu osobom się wydaje. Łatwo jest sprzedać samochód młodszych roczników, który dodatkowo jest w atrakcyjnej cenie. Jeżeli mamy jednak stary pojazd, który ma duży przebieg i nie wygląda już najlepiej to sprzedaż może okazać się bardzo utrudniona. Przede wszystkim warto będzie znaleźć osoby ze swojego otoczenia, które są zainteresowane kupnem samochodu. W takim przypadku będziemy mogli obniżyć jego cenę i każda ze stron będzie zadowolona. My, bo szybko sprzedamy stary samochód, a znajomy bo kupić samochód po niższej cenie niż chcieliśmy. Bardzo rzadko jednak się zdarza, że w jednym czasie ktoś będzie poszukiwał samochodu i dodatkowo my będziemy mieli taki do sprzedania. Jeżeli sytuacje nie złożą się na naszą korzyść to powinniśmy podejść do tego tematu inaczej. W pierwszej kolejności dobrze jest umieścić ogłoszenie na jednym z portali internetowych. Dzięki temu będziemy mogli dotrzeć do wielu osób i to w całym regionie.

Ogłoszenie w internecie

Takie ogłoszenia są płatne więc musimy uważać – jeżeli nikt nie kupi samochodu i konieczne będzie jego ponowne wystawienie to poniesiemy jeszcze dodatkowe koszty. Dlatego już za pierwszym razem warto jest wystawić taką cenę, która będzie realna. Musimy pamiętać również o tym, że nie każda osoba, która będzie do nas dzwoniła będzie chciała kupić samochód. Wiele osób po prostu umówi się na oględziny i nic więcej z tym nie zrobi. Musimy przygotować się więc na to, że ludzie będą się z nami umawiali, ale nic z tego może nie wyjść. Jeżeli chcemy uniknąć problemów to od początku powinniśmy mówić o wszystkich niedoskonałościach pojazdu. Powinniśmy unikać oszustw, ponieważ one i tak wyjdą na wierzch i tylko będziemy mieli z tego powodu problemy. Musimy uważać, aby czasem ktoś z tego powodu nie robił nam problemów. Najlepiej jest wszystkie informacje rzetelnie umieścić na ogłoszeniu. Możemy też wydrukować kartę z informacja o chęci sprzedaży i zamieścić ją za szybą samochodu. Osoby zainteresowane będą mogły od razu zadzwonić lub skontaktować się z nami osobiście.

Wnętrze samochodu (pixabay.com)

Wnętrze samochodu (pixabay.com)

Skup samochodowy

Jeżeli jednak nie uda się nam sprzedać samochodu, a nie będziemy chcieli już dłużej ponosić kosztów jego eksploatacji to będziemy musieli zdecydować się na bardziej radykalne środki. Wiele osób po prostu złomuje taki pojazd, co jednak nie jest najlepszym rozwiązaniem. Przede wszystkim dlatego, że szkoda jest sprawnych samochodów. Ponadto nie otrzymamy zbyt wielkich pieniędzy za złom – będzie to co najwyżej kilkaset złotych, czyli znacznie poniżej jego wartości. Lepszym rozwiązaniem będzie już skup samochodów Wrocław. Dzięki temu samochód będzie mógł zostać sprzedany na znacznie bardziej atrakcyjnych warunkach. Musimy tylko spełnić wszystkie warunki, które są nam stawiane – niektóre skupy nabywają wyłącznie sprawne pojazdy, ale są również takie, które zajmują się skupowaniem również tych powypadkowych czy całkowicie niesprawnych. Musimy zorientować się w jakim miejscu uda się nam sprzedać taki pojazd najkorzystniej i skorzystać z oferty tego, który zapewni nam większą kwotę za pojazd.

About the author

Related Post

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *