Motoryzacja i transport
Laweta, holowanie – co lepsze?

Samochody mogą zepsuć się nawet w najmniej oczekiwanym momencie. Jest to duży problem i musimy mieć pełną świadomość tego, że coś takiego może mieć miejsce. Dlatego też warto jest znaleźć takie rozwiązanie, które pozwoli nam przede wszystkim na poradzenie sobie w takim przypadku. Jeżeli będziemy znajdowali się z dala od domu to nie będziemy mogli najpewniej poprosić znajomych, aby wzięli nas na hol. Musieliby nadrabiać wiele kilometrów, a to nie zawsze jest możliwe. Jeżeli wraz z ubezpieczeniem OC lub AC wykupiliśmy Assistance to będziemy mogli skorzystać z pomocy ubezpieczyciela. Niestety nie we wszystkich sytuacjach. Bardzo często w takich umowach znaleźć można pewne ograniczenia, które nie są dla nas korzystne. Może okazać się na przykład, że skorzystanie z darmowej lawety będzie możliwe, ale tylko wtedy, gdy znajdujemy się ponad 30 km od domu. Jeżeli znajdujemy się bliżej to nie będziemy mogli skorzystać z takowego rozwiązania. Warto jest mieć to na uwadze, bo w razie takiego zdarzenia możemy niemiło się o tym przekonać.

Laweta

W takim przypadku jedyną możliwością będzie skorzystanie z takiego rozwiązania jak autolaweta wynajem Wrocław. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ dzięki temu będziemy mogli w bezpieczny sposób przetransportować swój samochód do dowolnego miejsca. Najlepiej będzie zabrać go od razu do warsztatu samochodowego, gdzie będzie on mógł zostać naprawiony. Najlepiej jest jednak przetransportować pojazd do mechanika, który będzie pochodził z naszej miejscowości .takie działanie ma sens, ponieważ później nie będziemy musieli jechać po odbiór własnego samochodu. Jeżeli wszystko będzie działo się w naszej miejscowości to będziemy mogli po niego pójść w każdym momencie. Takie rzeczy są ważne, a niestety niewiele osób ma tego świadomość. Kolejną rzeczą, na którą możemy się zdecydować to poproszenie przypadkowych osób o pomoc w holowaniu. W takim przypadku może być ciężko, bo jest wiele osób, które zdecydują się na coś takiego. Przede wszystkim dlatego, że ciągnięcie za sobą pojazdu jest obciążeniem dla samochodu i może powodować jego przedwczesne zużycie.

Laweta samochodowa (sxc.hu)

Laweta samochodowa (sxc.hu)

Bezpieczeństwo

Niezależnie od tego na jakie rozwiązanie się zdecydujemy to powinniśmy zachować bezpieczeństwo na drodze. Jedną z najważniejszych rzeczy będzie przede wszystkim oznaczenie pojazdu, który uległ awarii. Szczególnie jeżeli widoczność nie jest szczególnie dobra nie będzie go widać z dużej odległości. Oczywiście robimy to za pomocą odblaskowego trójkąta ostrzegawczego. Musimy działać też w miarę szybko i sprawnie, aby usunąć zagrożenie z drogi możliwie jak najszybciej. W ten sposób nie będziemy wprowadzali utrudnienia na długo i w szybki sposób będziemy mogli powrócić do swoich zajęć. Jeżeli chcemy uniknąć takich sytuacji to warto jest dokonywać częstszego przeglądu, aby wiedzieć czy nie mamy jakichś powpychanych usterek. Jeżeli uda się nam je wykryć takich problemów w odpowiednim czasie to niestety, ale może dojść właśnie do takiego zdarzenia na drodze.

About the author

Related Post

2 komentarze

  1. gragas

    Zdarza się tak, że holowanie nie zawsze jest możliwe. Wiem o czym mówię. 😀

  2. Robert

    Chyba lepsza laweta. Holować nie każdy umie. Można sobie dodatkowo uszkodzić auto.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *