Motoryzacja i transport
Najczęstsze przyczyny kolizji drogowych

Wypadki na dzisiejszych drogach są właściwie codziennością. Jest to spowodowane na pewno tym, że po drogach jeździ naprawdę wiele samochodów. Nawet drogi, które znajdują się daleko poza zatłoczonymi miastami, spotykają się z poważnymi korkami, które utrudniają ruch. Jazda samochodem bywa więc całkiem stresująca i męcząca, szczególnie jeżeli za kierownicą każdego dnia spędzamy kilka, czy nawet kilkanaście godzin. Zawodowi kierowcy spotykają się więc z wieloma poważnymi problemami każdego dnia. A należy mieć na uwadze, że niektóre wypadki bywają naprawdę tragiczne w skutkach.

Zniszczone auto (pixabay.com)

Zniszczone auto (pixabay.com)

Brawurowa jazda

Zbyt szybka jazda zazwyczaj dotyczy kierowców młodych, których staż za kierownicą samochodu osobowego nie jest zbyt długi. Młodzi ludzie często chcą popisać się przed kolegami wysokimi prędkościami jazdy, co w połączeniu z brakiem umiejętności prowadzenia auta, kończy się często naprawdę bardzo tragicznie. Wiele osób zginęło już na drogach właśnie przez dużą prędkość. Należy mieć na uwadze, że jeżdżąc w taki sposób, stanowimy zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla pozostałych uczestników ruchu oraz pieszych.

Auta niesprawne pod względem technicznym

W dzisiejszych czasach obowiązkiem każdego kierowcy jest dokonywanie przeglądu technicznego samochodu raz w roku. Wtedy samochód dokładnie jest sprawdzany i tylko gdy jest całkiem sprawny, zostaje on dopuszczony do ruchu. Brak przeglądu może wiązać się z konkretnymi mandatami. Niesprawne samochody bardzo często powodują kolizje oraz poważne wypadki. Należy więc mieć na uwadze, jak ważne jest dokładne zadbanie o nasz samochód osobowy.

About the author

Related Post

1 komentarz

  1. Magda

    Do prawa jazdy powinny być obowiązkowe dodatkowe kursy takie jak kurs jazdy po śliskiej nawierzchni.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *