Motoryzacja i transport
Oględziny auta podczas jego zakupu

Kupno auta używanego to w wielu przypadkach sytuacja, w której tak naprawdę nie zawsze wiemy czego możemy się dokładnie spodziewać. Powodem takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim fakt, że sporo aut używanych jest obecnie dosyć mocno wysłużonych, przez co ich stan faktyczny może pozostawiać wiele do życzenia. Wiele osób szuka aut przede wszystkim za pomocą portali internetowych i często jest jest to zdecydowanie najwygodniejsza metoda szukania wymarzonego auta.

Sprawdzanie stanu

Trzeba pamiętać jednak o tym, że w chwili gdy znajdziemy już interesujący nas samochód, konieczne będzie przede wszystkim umówienie się z właścicielem na jego oględziny. Tylko i wyłącznie dzięki temu będziemy mogli sprawdzić jak dane auto wygląda i w jakim jest ono stanie. Podczas oględzin warto zwrócić uwagę na bardzo dużą ilość czynników takich jak stan karoserii, środek, czy też wszelkie ewentualne ogniska rdzy. Warto jest mieć też na uwadze to, że w wielu przypadkach nie obejdzie się bez wykonania jazdy próbnej.

Auto zawsze należy dokładnie obejrzeć (sxc.hu)

Auto zawsze należy dokładnie obejrzeć (sxc.hu)

To właśnie podczas niej będziemy bowiem mogli sprawdzić, jak dane auto sprawuje się na drodze. Dzięki temu łatwiej będzie nam wychwycić wszelkie ewentualne nieprawidłowości. Trzeba również zdawać sobie sprawę z tego, że nawet jeśli auto ma jakieś małe wady to nie powinniśmy go skreślać. Ich naprawa może bowiem być bardzo tania, a wtedy będziemy mogli cieszyć się autem w dobrym stanie, które będzie nam służyć przez długi czas.

About the author

Related Post

3 komentarze

 1. Blind

  Mało kto kupuje chyba auta w ciemno 😉

  • Corpor

   Za zawsze jadę, na dokładne oględziny, tak by nie kupować kota w worku.

 2. Ryzyk Fizyk

  Trzeba wiedzieć na co patrzeć i o co pytać, bo inaczej mogą ci wcisnąć grata. Dobrze też zabrać ze sobą kogoś, kto się zna na autach. Ale to i tak nie daje stuprocentowej gwarancji 🙂

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *