Motoryzacja i transport
Poszukiwania autokaru na wycieczkę – czym się kierować i na co zwracać uwagę.

Sezon turystyczno-rekreacyjny trwa cały rok. Podróżujemy coraz chętniej, częściej i dalej. Równie chętnie udajemy się na wyjazdy rodzinne jak i zorganizowane. Bardzo często także stajemy przed koniecznością organizacji wycieczki dla większej grupy. Stajemy przed wieloma trudnymi wyborami i decyzjami. Chyba najtrudniejszą i najbardziej kłopotliwą z nich jest zorganizowanie środka transportu.

3

Zdecydowanie najczęściej na przewozy zorganizowane wybieramy busy i autokary. Dzieje się tak z bardzo prostego powodu. Jest to środek najbezpieczniejszy i jednocześnie najszybszy. Podróżowanie koleją z kilkudziesięcioosobową wycieczką może nastręczyć pewnych trudności a w przypadku wycieczek, w których udział biorą dzieci – nie jest to także rozwiązanie do końca bezpieczne. Autokar to opcja idealna, o ile jest to autokar dobry i zaufany.

Firm transportowych prowadzących wynajem autobusów Zakopane jest na rynku całe mnóstwo. Jednak autokar autokarowi nierówny i trzeba dokonać wyboru. A wybór nie może być przypadkowy, ponieważ po pierwsze trzeba dopasować rodzaj autokaru to trasy i zadbać o to, aby był to pojazd bezpieczny. Bezpieczeństwo i komfort są tutaj kwestiami kluczowymi.

Jakie wyposażenie autokaru?

2

Przede wszystkim musimy wiedzieć, gdzie jedziemy. Najbardziej wymagające są trasy długie, sięgające od 5 godzin w jedną stronę. Tutaj musimy szczególnie zadbać o komfort pasażerów. Na takie podróże szukajmy więc autokarów klimatyzowanych, z własną toaletą i regulowanymi fotelami. Dodatkową niezwykle komfortową opcją szczególnie w lecie będzie lodówka na pokładzie. Ale nie tylko w lecie. Podczas długich podróży bardzo często zabieramy ze sobą jedzenie, które niestety pod wpływem temperatury może się zepsuć. Lodówka doskonale ratuje sytuację. Trasy krótsze mają zdecydowanie mniejsze wymagania, jednak nie znaczy to, że mamy rezygnować z komfortu pasażerów. Niezależnie od tego, jak długa jest podróż, autokar bądź bus muszą mieć klimatyzację. To obecnie standard. Jest to szalenie ważne, bo w lecie wnętrza pojazdów przypominają piekarniki. Takie wnętrze jest nie tylko niekomfortowe ale i niebezpieczne dla zdrowia.

Oczywiście poza parametrami zapewniającymi komfort, musimy także sprawdzić, czy autokar ma aktualny przegląd techniczny. Oceniamy także czy nie jest nadmiernie zniszczony i wysłużony w środku. Wnętrze może dostarczyć nam wielu informacji o ogólnym stanie pojazdu. Sprawne auto to takie, które ma zarówno sprawne elementy sterowania jak i elementy wyposażenia wnętrza. Bezpieczeństwo przede wszystkim.

About the author

Related Post

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *