Motoryzacja i transport
Stan dróg w naszym kraju

Stan dróg w naszym kraju z pewnością pozostawia wiele do życzenia. W wielu przypadkach jest to przede wszystkim coś, co może nie tylko powodować spore problemy z autem, ale może również w skrajnych sytuacjach powodować niemałe zagrożenie. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że na przestrzeni wielu lat sytuacja i tak uległa znaczącej poprawie, ponieważ w przeszłości drogi były w jeszcze gorszym stanie. Obecnie w wielu miejscach powstają nowe drogi, autostrady i obwodnice, lecz wiele osób zarzuca, że są one robione w nieprawidłowy sposób, przez co po zaledwie jednej zimie mamy do czynienia z dziurami w drogach.

Zawieszenie i realne zagrożenie

Warto pamiętać przede wszystkim o tym, że wszelkie dziury znajdujące się w naszych drogach to główny powód pojawiania się wszelkich problemów z zawieszeniem. Nawet auta terenowe w niektórych przypadkach nie wytrzymują ciągłej jazdy po nierównościach i z czasem nie obejdzie się bez naprawy zawieszenia. Są to dodatkowe koszty, które w przypadku niektórych aut mogą być naprawdę wysokie, więc warto jest mieć to na uwadze. Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że w wielu przypadkach niezwykle istotne jest to, że dziury w drodze mogą powodować duże zagrożenie.

Wszyscy marzymy o idealnie równych drogach (sxc.hu)

Wszyscy marzymy o idealnie równych drogach (sxc.hu)

Najczęściej ma to miejsce w zimie, kiedy droga jest niejednokrotnie oblodzona i śliska. Wówczas wpadnięcie do dziury nawet przy stosunkowo niewielkiej prędkości może spowodować utratę przyczepności oraz poślizg auta, który stanowi zagrożenie nie tylko dla kierowcy, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.

About the author

Related Post

1 komentarz

  1. Kiera

    Czasem to nawet szkoda autem gdzieś jechać..

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *