Motoryzacja i transport
Tory wyścigowe sposobem na szlifowanie umiejętności za kierownicą

W dzisiejszym świecie każdego dnia dochodzi do wielu wypadków drogowych, które niejednokrotnie mają poważne konsekwencje. Powodem ich powstawania jest najczęściej brawura oraz brak miejsc, w którym dani kierowcy mogliby się wyszaleć. W wielu przypadkach bowiem większa ilość torów wyścigowych mogłaby znacząco zmniejszyć ilość wypadków na naszych drogach. Niektóre miasta muszą obecnie radzić sobie bowiem z problemem wyścigów ulicznych rozgrywanych nielegalnie w nocy.

Szkolenie się w jeździe

Powodem ich powstawania jest jednak najczęściej brak miejsc, w których kierowcy mogliby sprawdzać swoje umiejętności. Prawda jest taka, że nawet obecne w naszym kraju tory są bardzo słabej jakości i tak naprawdę jazda po nich nie daje żadnej frajdy. Sytuacja ta wygląda jednak całkowicie inaczej w krajach zachodnich, gdzie tory znajdują się w wielu miejscach. Największym ich plusem są przede wszystkim bezpieczne warunki do rozwijania większych prędkości. Dzięki temu kierowcy mogą szkolić się w płynniejszym pokonywaniu zakrętów oraz lepszym panowaniu nad samochodem.

Tory stwarzają idealne warunki do ścigania się (sxc.hu)

Tory stwarzają idealne warunki do ścigania się (sxc.hu)

Większa ilość torów wyścigowych w naszym kraju mogłaby sprawić, że kultura jazdy na naszych drogach znacząco by się zwiększyła. Dzięki temu dochodziłoby do mniejszej ilości niebezpiecznych sytuacji, a kierowcy staliby się bardziej pewni za kierownicą. Pozostaje nam więc liczyć na to, że w przyszłości powstaną u nas tory wyścigowe, z których będziemy mogli korzystać na co dzień.

About the author

Related Post

1 komentarz

  1. Masal

    Podobno pod Krakowem mają coś budować w 2017 roku.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *