Motoryzacja i transport
Wózki widłowe jako środek transportu bliskiego

W przemyśle stosuje się różne rozwiązania transportowe, które pozwalają na zmniejszenie czasu produkcji oraz magazynowania. Jest to istotne z punktu widzenia możliwości przerobowych oraz przekładają się one na koszty prowadzenia działalności. Im krótszy będzie czas, gdy półprodukty będą wędrowały pomiędzy stanowiskami tym mniejsze koszty będziemy musieli ponieść. W tym czasie możliwe stanie się dalsze produkowanie, co pozwoli skrócić czas realizacji danego zlecenia. Jest to ważne szczególnie w przypadku zakładów stosujących zarządzanie odchudzone. W ten sposób jesteśmy w stanie bardzo szybko reagować na zapotrzebowanie klientów i jesteśmy w stanie zrealizować zamówienie w krótkim czasie. Dzięki temu nie będziemy musieli mieć wielkich zapasów magazynowych, ponieważ produkcja będzie przebiegała płynnie. Dlatego tak ważne jest, aby w tego rodzaju zakładach stosować rozwiązania transportowe, które będą dostosowane do naszych potrzeb. jedna z takich możliwości są wózki widłowe. Jest to środek transportu bliskiego, który stosowany jest najczęściej w różnych branżach oraz rodzajach zakładów przemysłowych.

Wózek w praktyce

Jego wielką zaletą jest przede wszystkim to, że jest on w stanie dotrzeć do wielu miejsc i pozostaje mobilny. Można przeorganizować drogę transportu, gdy zajdzie taka potrzeba. W przypadku stosowania innych urządzeń wcale nie będzie to takie prosty. Jako przykład możemy wziąć suwnice, które muszą mieć ściśle określoną ścieżkę, po której będą mogły się one poruszać. Jeżeli wynikną pewne problemy i nie będzie można korzystać z tej właśnie ścieżki to całe urządzenie będzie musiało zostać wyłączone. W przypadku wózków widłowych sytuacja jest nieco inna, bo tutaj nie będziemy mieli aż tak wielkich problemów z tym, aby dojechać w ściśle określone miejsce. Po prostu będziemy musieli wybrać nieco inną ścieżkę, które będzie pozwalała nam na to, aby dotrzeć do odpowiedniego miejsca. Wózki widłowe używane są również do ładowania samochodów dostawczych. Dzięki swojej budowie są one w stanie załadować palety w prosty sposób i to w taki sposób, że wszystko będzie odpowiednio zabezpieczone.

Wózek widłowy (sxc.hu)

Wózek widłowy (sxc.hu)

Awaryjność

Problemem takich urządzeń jest ich awaryjność. Jako, że pracują one pod dużym obciążeniem to może dochodzić do bardzo wielu sytuacji, które będą niestety działały negatywnie na ich niezawodność. W takim przypadki będziemy potrzebowali osób, które zajmują się ich serwisowaniem. Nie mogą tego robić osoby przypadkowe, a jedynie takie, które posiadają specjalną do tego akredytację. Wózki widłowe Wągrowiec to i tak w dalszym ciągu najlepsze rozwiązanie, które można zastosować do wielu rodzaju działalności. Dostępne są one z różnym napędem, ale najczęściej można spotkać się z wózkami, które napędzane są na gaz oraz elektryczne. Wybór zależy jest od konkretnej potrzeby. Wózki na gaz są spotykane częściej, ale wiele zakładów zaczyna stosowanie tych, które są ładowane w specjalnych stacjach dokujących. To drugi rozwiązanie jest wygodniejsze, chociaż może być niebezpieczne, gdy jest obsługiwane przez osoby nie przeszkolone.

About the author

Related Post

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *