Motoryzacja i transport
Zabezpieczenie ładunku to obowiązek firmy transportowej i świadectwo renomy

Organizacja transportu w firmie transportowej to nie tylko dopięte na ostatni guzik procedury magazynowe ale także i zadbanie o to, aby przesyłka dotarła do klienta docelowego szybko, sprawnie i co najważniejsze – w nienaruszonym stanie. A kradzieże i rozboje zdarzają się na trasach bardzo często i wcale nie jest to nowość. Kradzieże dotyczą zarówno paliwa, które notorycznie jest nielegalnie upuszczane z baków jak i samych ładunków, niezależnie od tego, czy są to ekskluzywne auta czy mleko. Dlatego też firmy muszą dbać zarówno o bezpieczeństw auta jak i ładunku.

3

Warto wiedzieć, że zabezpieczenie transportu w sposób dostateczny jest rzeczą trudną, zwłaszcza jeżeli auto udaje się w długa trasę i konieczne jest, aby kierowca robił sobie przepisowe przerwy. Większość kradzieży ma miejsce podczas nocnych postojów, kiedy zmęczeni całym dniem pracy kierowcy udają się do kabiny. Są jednak sposoby, aby poradzić sobie z problemem. Coraz więcej firm transportowych montuje w autach nowoczesne systemy GPS z sondami paliwowymi, które mierzą poziom paliwa i wykrywają każdą niepowołaną aktywność. Instalacja tych systemów pozwoliła wyeliminować problem.

A co z ładunkiem?

2

Za bezpieczeństwo ładunku podczas podróży odpowiada firma transportowa. Każda kradzież to rysa na wizerunku firmy i utrata klientów. Dlatego firmy wykupują ubezpieczenia od kradzieży o wysokości w zależności od wartości towaru. Ale to nie wszystko. Lepiej zapobiegać, niż płacić kontrahentowi odszkodowanie. Konieczne jest zabezpieczenie przyczepy, czyli instalacja specjalistycznych, ściśle dedykowanych branży zamków. Zamki te są najczęściej zbudowane z korpusu i sworznia blokującego wprowadzonego w otwór dyszla przyczepy. Dzięki temu skutecznie zabezpieczają towar i są dość odporne na próby forsowania. Urządzenia te zawierają także wkładkę cylindryczną z zabezpieczeniami przed przewierceniem, oraz wibracyjnymi metodami włamania.

Zabezpieczenie ładunku jest warunkiem koniecznym zarówno jeżeli chodzi o dostarczenie towaru w nienaruszonym stanie do klienta, ale także w przypadku gdy chcemy wykupić ubezpieczenie przesyłki. Żadna firma ubezpieczeniowa nie podejmie się ubezpieczenia naszego ładunku jeżeli sami ze swojej strony nie zadbamy o to, żeby nikt niepowołany się do niego nie dostał. Źle zabezpieczony ładunek to tysiąckroć większe ryzyko kradzieży. Okazja czyni złodzieja.

About the author

Related Post

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *