Nieruchomości
Czy opłaca się budować domy szkieletowe?

Wiele młodych osób staje przed bardzo ważną decyzją – muszą zdecydować czy będą mieszkać w domy czy może zdecydują się na wynajem mieszkania. Jest to naprawdę ciężki orzech do zgryzienia, ponieważ przeważnie wiąże się to z naprawdę wielkimi kosztami. Musimy uważać, aby czasem nie popełnić błędu, którego w prosty sposób nie będziemy mogli naprawić. Budowa własnego domu bardzo często wydaje się być ogromnym kosztem. Prawda jest jednak taka, że wcale tak być nie musi. Jeżeli zdecydujemy się na zastosowanie alternatywnej metody to będziemy w stanie zminimalizować takie wydatki do minimum. Przede wszystkim warto jest się zastanowić nad tym czy budowa domów drewnianych nie jest czasem lepsza i bardziej opłacalna od standardowych murowanych. Wiele osób nie jest przekonanych do takiego rozwiązania, ale nie warto jest być uprzedzonym już na początku. Tym bardziej, ze obiektywnie stwierdzając nie są one wcale gorsze od tych, które są budowane u nas od lat.

Dom z drewna

Domy drewniane są bardzo często wybierane w społeczeństwach zachodni. Niezwykle popularne są one w Kanadzie, jak również krajach skandynawskich. Budowane są tam od wielu pokoleń, co pozwala nam sądzić, że wszystko jest takie, jak być powinno. Najważniejszą rzeczą jest to, aby przekonać się do tego, że takie domy są wytrzymałe. Są one w stanie przetrwać latami w nienaruszonym stanie. Na dowód tego wystarczy spojrzeć na stare zabudowy drewniane, które są też w naszym kraju. Mimo tego, że są one już zabytkowe to dalej prezentują się bardzo dobrze. Musimy wziąć po uwagę fakt, że obecnie domy są mocniejsze, ponieważ są one też odpowiednio zaimpregnowane i dodatkowo zaizolowane i uszczelnione. Nie mają więc kontaktu z powietrzem i otoczeniem i nie niszczeją tak szybko. Pod względem warunków również są one dobre, ponieważ mogą być tak samo termoizolacyjne jak te budowane z cegły lub pustaków. Skąd więc taka różnica w cenie? Przede wszystkim stąd, że prace budowlane trwają zdecydowanie krócej, a elementy konstrukcyjne są wykonywane w warsztacie.

Drewniany domek nad jeziorem (Sxc.hu)

Drewniany domek nad jeziorem (Sxc.hu)

Czas i pieniądze

Większość prac dzieje się w warsztacie stolarskim. Tam są robione wszystkie poszczególne elementy domu, które na miejscu są tylko montowane. Wykorzystuje się do tego podstawy słupa oraz łączniki do drewna. Jest to świetne rozwiązanie, na które warto jest się zdecydować jeżeli zależy nam an tym, aby zamieszkać w swoim domu w maksymalnie krótszym czasie. Oszczędności wynikające z oszczędności można oszacować nawet na kilkadziesiąt procent. Wszystko zależy tak naprawdę, na którą uda się nam natrafić. Możemy mieć z tym problemy, ale jeżeli znajdziemy od razu dobrego i uczciwego budowlańca to możemy liczyć na naprawdę niezłą propozycję cenową. Dzięki temu unikniemy problemów, niepotrzebnych dopłat oraz przeciągania terminu realizacji budowy. Dobrze jest mieć takie rzeczy na uwadze zanim zdecydujemy się wybrać ostateczną formę w jakiej będziemy budowali soje własne cztery kąty.

About the author

Related Post

2 komentarze

  1. Lech

    Ja mieszkam w takim domu i jest świetny!

  2. Sandra

    Mi tam marzy się jedynie mieszkanie w domu, który zbudowany byłby tylko i wyłącznie z drewna.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *