Nieruchomości
Wady i zalety mieszkania w bloku

Mieszkanie w bloku wiąże się przede wszystkim z bardzo wieloma niekorzystnymi rzeczami, które mogą powodować w ogólnym rozrachunku dość poważne problemy i niedogodności. Ma to znaczenie przede wszystkim dla osób, które nie są przyzwyczajone do takiego sposobu zamieszkania. Oczywiście mieszkanie w bloku ma też szereg zalet, które mogą decydować o zakupie takiej nieruchomości. Przede wszystkim musimy jednak pamiętać, aby wybierać miejsce do mieszkania w taki sposób, aby były one dla nas jak najwygodniejsze. W innym razie będziemy po prostu żałowali tego, że zdecydowaliśmy się na ich zakup a nie czegoś innego. Pierwszym minusem mieszkania w bloku jest to, że będziemy musieli dostosować się do sąsiadów. Część z nich na pewno nie będzie zbyt miła i będzie robiła nam pewne problemy. Nie będziemy mogli też pozwolić sobie na zakłócanie ciszy nocnej, bo na to ludzie są wyczuleni. Mieszkając w domu prywatnym możemy słuchać muzyki głośno nawet w środku nocy, czego niestety nie można powiedzieć o mieszkaniach w bloku. Nawet stosunkowo ciche odgłosy są dobrze słyszalne po zmroku i mogą drażnić sąsiadów. Oczywiście to oni również powinni się dostosować do nas, bo tak powinno wyglądać to we wspólnocie mieszkaniowej.

Mieszkania

W przypadku mieszkań mamy też mniejszą powierzchnię. Rzadko kiedy można spotkać się z naprawdę dużym mieszkaniem, a większość z nich kończy się na 75 metrach kwadratowych. Najczęściej jednak mamy do czynienia z mniejszymi mieszkaniami, które mieszczą się w przedziale od 45 do 60 m2. Dla osób, które do tej pory mieszkały w wielkich domach nie będzie to coś łatwego do przełknięcia. Takie mieszkania mają jednak szereg zalet. Dzięki temu, że powierzchnia jest relatywnie mała to jesteśmy w stanie wyremontować je za zdecydowanie mniejszą kwotę. Możemy poświęcić na każde pomieszczenie naprawdę sporo pieniędzy i dopieścić je w każdym szczególne. W przypadku większej nieruchomości nasz budżet musiałby zostać podzielony pomiędzy pozostałymi pomieszczeniami i sumaryczne efekt byłby gorszy. W mieszkaniach możemy zamontować spokojnie żaluzje Legionowo, które pozwolą nam chociażby na osłonięcie się przed wzrokiem sąsiadów. W ciągu lata będziemy mogli sobie w prosty sposób regulować poziom nasłonecznienia w mieszkaniu.

Mieszkanie (sxc.hu)

Mieszkanie (sxc.hu)

Wygoda

Poza tym wielką zaletą mieszkać jest ich położenie. Zwykle znajdują się one w atrakcyjniejszych częściach miast, gdzie wszędzie mamy blisko. Jest to ważne, bo dzięki temu nie będziemy musieli marnować tak wiele czasu na przykład na dojazdy do pracy. Takie rzeczy są dla nas opłacalne i powinniśmy mieć tego pełną świadomość. Takie rozwiązanie jest dla nas dość ważne i dlatego warto jest rozważyć wszystkie za oraz przeciw. Pozwoli nam to na dobranie możliwie jak najlepszych rozwiązań, co w sumie przełoży się dość poważnie na korzyści wynikające z takiej właśnie formy zamieszkania. Najwięcej osób mieszka właśnie w blokach i spory odsetek jest z tego zadowolony. Nie jest to więc coś, do czego nie można się przyzwyczaić.

About the author

Related Post

1 komentarz

  1. Tykwa

    Ja mieszkam w bloku i wcale nie jest tak źle..

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *