Prawo
Spadek czyli temat wywołujący liczne konflikty

Dzięki możliwości przechodzenia majątku z pokolenia na pokolenie każdy z nas może mieć całkiem dobry start w dorosłe życie. Jest to bardzo pomocne bo wkraczając w świat dorosłych możemy zacząć życie z własnym domem lub mieszkaniem, czy chociażby nowoczesnym samochodem. W zasadzie to nie ważne jaka rzecz wejdzie w nasze posiadanie, ponieważ wszystko może być bardzo pomocne. Jest to temat bardzo drażliwy, ponieważ żeby cokolwiek przeszło w nasze ręce musi umrzeć ktoś bliski. Jednak nawet po śmierci bliskiej osoby mogą pojawić się konflikty. Przykry jest fakt, że niektóre osoby nie czują cierpienia z tego powodu, tylko starają się zagarnąć jak najwięcej majątku posiadanego przez zmarłą już osobę.

Kto ma prawo do spadku?

Zgodnie z prawem obowiązującym w naszym kraju prawo do spadku mają najbliższe osoby z rodziny. Będzie to oczywiście małżonek lub małżonka i dzieci. Jeżeli jednak osoba, której przysługuje nie ma dzieci to spadek również przechodzi na ich rodziców. To jest w zasadzie wszystko odnośnie dziedziczenia spadku. Problemy pojawiają się w momencie gdy ktoś zaczyna zabierać wszystko na własną rękę. Takie sytuacje się zdarzają, ponieważ rodzina myśli, że wszystko należy akurat do nich. Niestety przez to powstają bardzo liczne konflikty rodzinne i aż trudno uwierzyć, że śmierć kogoś bliskiego może podzielić rodzinę. Tak czy inaczej, jeżeli wiemy, że to akurat nam się należy spadek po zmarłym to nie warto odpuszczać, zwłaszcza w sytuacji gdy ktoś sobie przywłaszcza mienie.

Droga sądowa

Spory o spadek najczęściej kończą się w sądzie, ponieważ gdy każdy walczy o swoje to raczej nie podda się bez prawnej walki. Wiadome jest, że zawsze wygra ta strona, która prawnie dziedziczy spadek, ale warto na taką rozprawę dobrze się przygotować. W tym celu dobrym pomysłem będzie skorzystać z usług radca prawny Gliwice – ktt.adwokat.pl. Dokładne sporządzenie niezbędnych dokumentów ułatwi postępowanie w całej sprawie. Ważna może okazać się pomoc adwokata, bo nigdy nie wiadomo czy druga strona nie będzie korzystać z takiej pomocy. W każdym razie werdykt takiej rozprawy będzie kluczowy do dalszego postępowania i raczej po rozprawie spór się zakończy. Warto jednak wiedzieć, że niektórzy tak łatwo sobie nie odpuszczają i mogą wnieść odwołanie do sądu. Kolejne rozprawy mogą się ciągnąć nawet długimi miesiącami, więc trzeba przygotować się na to nerwowo.

About the author

Related Post

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *