Prawo
Szkody górnicze i walka o odszkodowanie

Osoby, które mieszkają blisko zakładów przemysłowych mogą być narażeni na bardzo wiele nieprzyjemnych sytuacji. Przede wszystkim na takie, które związane są z zakłócaniem spokoju. Wiemy, że w takich miejscach dokonywane są różne procesy przemysłowe, które mogą być głośne, uciążliwe, niebezpieczne. Decydując się na zamieszkanie w takim miejscu niejako zgadzamy się na to, że będziemy doświadczać co jakiś czas takich właśnie sytuacji. W praktyce jednak często dochodzi do takich rzeczy, które nie powinny mieć miejsca np. powstanie szkodliwych spalin, które będą dostawały się na osiedle, na którym mieszkamy. Takie rzeczy są niedozwolone i są surowo karane. W takim przypadku najpewniej zakład otrzyma karę, ale nami nikt się nie zajmie. Nie ma żadnego dowodu na to, że pogorszyło to nasze zdrowie lub samopoczucie. Są jednak takie szkody, które można udokumentować i walczyć o swoją należność. W przypadku domów lub bloków, które położone są blisko zakładów górniczych może dochodzić do załamania się ściany. W takim przypadku powstanie tąpnięcie, które porównywalne jest do trzęsienia ziemi.

Szkody materialne

Jeżeli będzie ono mocne to może wywołać taki wstrząs sejsmiczny, który doprowadzi do fizycznych szkód w naszym mieszkaniu. Przede wszystkim mogą popękać tynki. Może dojść do zbicia się naczyń, uszkodzenia instalacji gazowej itd. Wszystkie takie szkody wynikają jedynie z powodu tego zakładu i powinny być przez niego pokryte. W takim przypadku powinniśmy zrobić zdjęcia wszystkich zniszczeń. wezwać odpowiednie służby, aby sporządziły oficjalną notkę. Jeżeli będziemy mieli już wszystko przygotowane to możliwe będzie skontaktowanie się z przedstawicielami takiego zakładu. Jeżeli pokażemy im szkody to powinni oni wezwać swojego rzeczoznawcę, który wyceni powstałe w ten sposób szkody. Następnie powinno nam zostać wypłacone odszkodowanie, które pozwoli nam na pokrycie tych wszystkich strat oraz dodatkowo za straty czasu i moralne. Okazuje się jednak, że nie zawsze takie zakłady się poczuwają. Jest to dość wielki problem, ponieważ będziemy musieli wszystkie zniszczenia pokryć ze swojego majątku, a nie zawsze mamy tak wielką ilość pieniędzy nas stanie.

Za szkody spowodowane wydobyciem powinny zapłacić władze kopalni (sxc.hu)

Za szkody spowodowane wydobyciem powinny zapłacić władze kopalni (sxc.hu)

Szkody górnicze

Jeżeli powstały szkody górnicze Rybnik to powinniśmy domagać się wypłaty odszkodowania. W ten sposób będziemy mogli dostać te pieniądze, które są nam należne. Jeżeli napotkamy na opór to warto jest zdecydować się na zatrudnienie prawnika. W ten sposób będziemy mogli dochodzić racji przed sądem. Jeżeli faktycznie mamy przygotowane dowody to będziemy mieli znaczącą przewagę. Takie zakłady nie będą w stanie sie wykpić i powiedzieć, że nie mają niczego wspólnego z takimi wstrząsami, bo takie rzeczy rejestrowane są przez wiele urządzeń i dokładnie można ocenić, w którym miejscu doszło to takiego zdarzenia. W ten sposób przedstawione materiały powinny być wystarczające do tego, aby jednak przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Nigdy się nie poddawajmy i zawsze walczmy o swoje. Jeżeli coś się nam należy to właśnie to powinniśmy dostać. Nie pozwólmy bogacić się dużym zakładom kosztem innych osób.

About the author

Related Post

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *