Rozrywka i hobby
Czy warto grać w gry komputerowe?

Gry komputerowe bardzo zmieniły się na przestrzeni lat. Zmieniły trochę swoją formę, bo z początku służyły tylko prostej rozrywce i tak w zasadzie nie przekazywały nic mądrego. Grając zabijaliśmy tylko czas. Co ciekawe już wtedy obecna była rywalizacja i z czasem zaczęły pojawiać się gry umożliwiające grę dwóm fizycznym osobom. To właśnie rywalizacja jest jedną z najważniejszych cech gier. Każdemu to się podoba, bo bycie lepszym od kogoś innego jest fajnym uczuciem. Oczywiście ta rywalizacja powinna odbywać się w granicach zdrowego rozsądku, bo przecież to tylko prosta rozrywka.

Nauka

Rozwój gier komputerowych doprowadził do momentu, gdy gry przestają być tylko prostą rozrywką. Zaczynają nas także uczyć na wszelki możliwy sposób. Przykładem mogą być gry ukazujące drugą wojnę światową z oczu żołnierza. Ta brutalność wcale nie powinna być rażąca, bo pokazuje nam w dość realny sposób to, co działo się ponad 70 lat temu. Taki sposób przyswajania wiedzy jest lekko dyskusyjny, ale to tak naprawdę jeden z najlepszych, bo pokazuje nam prawdziwe wydarzenia w nieoszukany sposób.

gry komputerowe (pixabay.com)

To wciąga

Ewidentnym minusem gier komputerowych jest pochłaniany przez nie czas. Nieraz zdarza się wciągnąć nawet na trzy godziny nieprzerwanej rozgrywki. Czas przy grach leci jak oszalały i można w ten sposób stracić rachubę. Każdy gracz może o tym powiedzieć to samo. Produkcje, które zajmują po kilkadziesiąt godzin mają to do siebie, że z reguły ich fabuła ciągle ma w sobie zwroty akcji. Gracz chce ciągle odkrywać coś nowego i nie przerywać. To tak jak w przypadku filmów, gdy pojawia się reklama to wywołuje w nas nerwy. Niestety z tym trzeba walczyć, bo nie można przecież tracić kilku godzin dziennie na grę.

About the author

Related Post

1 komentarz

  1. John

    Nie wiem jak można nie lubić gier. To fantastyczna rozrywka zwłaszcza na wolny wieczór. Przy okazji można wyciągnąć wiele wniosków z tego co widzimy.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *