Rozrywka i hobby
Jak nauczyć się tańczyć?

W naszym życiu zdarza się wiele takich sytuacji, w których będziemy musieli pokazać się od strony tanecznej. Wiele osób deklaruje się, że nie potrafi tego robić lub z zasady nie wychodzi na parkiet. Jeżeli jednak nie chcemy uniknąć wielu wspaniałych chwil i być uznawanym za osobę, która się nie bawi to powinniśmy jednak wychodzić co jakiś czas na parkiet i dobrze się zabawić. Jest to naprawdę coś ważnego i pozwalającego na zaznanie dużej frajdy. Jest niestety wiele osób, które uważają, że skoro nie potrafią tańczyć to nie będą się ośmieszać. Rzadko kto umie – wszystko to co widzimy na parkiecie to nic innego jak umiejętności zdobywane przez doświadczenie. Jeżeli raz się ośmielimy to później będzie już o wiele prościej. Pomyślmy tylko ile okazji straciliśmy, aby poprosić osobę, która się nam podoba do tańca. Podobnie w przypadku kobiet – ile propozycji zostało odrzuconych tylko ze względu na to, że nie chcieliśmy źle wypaść. Warto jest więc coś z tym zrobić i przekonać się do tańczenia.

Taniec

Oczywiście forma tańca będzie różniła się w zależności od tego,gdzie się znajdziemy. Inaczej tańczy się na weseli, a inaczej na dyskotece. Powinniśmy jednak mieć na uwodzę każdą sytuację i szlifować swoje umiejętności zarówno w stosunku do muzyki klubowej, jak i bardziej biesiadnych utworów. Niem musimy mieć specjalistami i profesjonalnymi tancerzami, bo przecież nie o to w tym wszystkim chodzi. Ważne jest tylko, aby wyjść na parkiet i bez skrępowania dobre się bawić. Musimy wiedzieć, że ludzie nie będą zwracali na nas uwagi. Osoby, które nie potrafią tańczyć mają w swojej świadomości zakodowane, że nieważne jak się zaprezentują to ludzie i tak będą się patrzyć i oceniać. Tak naprawdę nikt tego nie robi. Jeżeli tylko przełamiemy się do tego, aby wyjść na parkiet to i tak będzie wielkim sukcesem. Są też takie wydarzenia w życiu, w których naprawdę dobrze jest wyjść w odpowiedni sposób. Do takich zaliczyć możemy chociażby studniówkę czy też własny ślub. Wtedy umiejętności mają już większe znaczenie.

Taniec to przede wszystkim rozrywka i zabawa (sxc.hu)

Taniec to przede wszystkim rozrywka i zabawa (sxc.hu)

Szkoła tańca

Jeżeli boimy się jednak, że zostaniemy źle przyjęci to warto jest zapisać się na kursy tańca Perfectdance i nauczyć się jakiegoś konkretnego układu. Wtedy bez najmniejszych problemów będziemy mogli się do wszystkiego dostosować i sprawić, że w czasie takiej uroczystości zatańczymy idealnie, ku uciesze zebranych gości weselnych. Musimy poświęcić na ten cel naprawdę sporo czasu i energii, bo pozwoli nam to na zapewnienie sobie odpowiednich działań, które będziemy mogli dostosować do własnych potrzeb. Takie kursy potrafią w szybkim tempie nauczyć podstaw i sprawić, ze wypadniemy na parkiecie przyzwoicie. Dłuży trening sprawi, że naprawdę nie będziemy mieli równych na parkiecie i żadnej układ nie będzie dla nas zbyt ciężki. Warto jest zapisać się parami, bo wtedy możemy nie tylko nauczyć się tańczyć, ale również komunikować z daną osobą w tańcu. To pozwoli na unikanie nieporozumień.

About the author

Related Post

1 komentarz

  1. korti

    Nigdy nie lubiłem tańczyć. Nigdy nie zapomnę jak na studniówce moja dziewczyna co chwile chciała ze mną tańczyć, a ja nie miałem już siły. ;p

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *