Społeczeństwo
Czystość i porządek w biurze

Praca w biurze nie należy do lekkich, ponieważ trzeba tam spędzać długie godziny praktycznie w jednej pozycji. Nie jest to zdrowe dla organizmu, a dodatkowo cierpi nasz wzrok. Oprócz tego pojawiają się inne zagrożenia a jednym z nich jest kurz. Kurz sam w sobie nie jest szkodliwy dla zdrowego człowieka, ale musimy wiedzieć, że może on wywoływać alergię. Na alergię nie jest skazany każdy, ale ryzyko rozwoju alergii wzrasta, gdy pomieszczenie w którym przebywamy jest zakurzone. Sprzęt elektroniczny także niezbyt lubi kurz, więc to kolejne zagrożenie spowodowane przez kurz. W każdym razie pracując w biurze musimy dbać w nim o porządek. Zobowiązani są do tego poniekąd pracownicy, ale nikt nie zmusza ich przecież do mycia podłóg. To już trzeba ustalić pomiędzy sobą aby pracować w czystości i nie denerwować się niepotrzebnie.

Przepisy BHP

Do zasad bezpieczeństwa i higieny pracy muszą się stosować wszyscy. Nie ma wyjątków i te zasady określają bardzo wiele czynności wykonywanych w jakiejkolwiek pracy. Jedną z zasad jest dbanie o porządek na własnym stanowisku pracy i do tego zmuszony jest każdy pracownik. Jeżeli biuro jest wielostanowiskowe to pojawia się niemały problem, bo przecież nikt nie będzie sprzątał po innym pracowniku i z tego powodu mogą pojawić się konflikty. Przez to najlepszym rozwiązaniem będzie ustalenie kto i kiedy będzie sprzątał całe biuro, a przecież takie obowiązki mogą być wykonywane raz na tydzień. Dobrze będzie sprzątać jeszcze w czasie wykonywania pracy, ponieważ niezbyt rozsądne jest zostawanie na nadgodziny tylko po to by posprzątać.

czyste biuro

Firmy sprzątające

Szefowie biur bardzo często wynajmują do sprzątania firmy sprzątające. To bardzo dobry pomysł, ponieważ nie trzeba będzie się martwić o porządek w miejscu, które tego wymaga. Firmy tego typu są wyposażone w profesjonalne mopy i sprzęt do czyszczenia mebli. Przez to przychodząc rano do biura będziemy czuli świeżość i porządek. Takie usługi z reguły nie należą do tanich, ale warto z nich korzystać. Usługi przecież mogą być wykonywane raz na tydzień, bo aż tak bardzo biuro się nie kurzy aby czyścić je codziennie. Zamawiając firmę sprzątającą musimy tylko zwrócić uwagę na zakres usług. Nie można dopuścić do tego, żeby firma mało co robiła a pobierała dużą opłatę. Do najczęstszych usług zalicza się odkurzanie, umycie mebli i sprzętu oraz sprzątanie łazienek i wyposażenie sanitarne.

About the author

Related Post

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *