Społeczeństwo
Fast foody – czy rzeczywiście tak szkodliwe?

Fast foody zaliczane są do jednych z najmniej zdrowych produktów na jakie możemy się zdecydować. Czy naprawdę tak jest? Z jednej strony tak, ale nie jest z tym tak jednoznacznie jak większości się wydaje. Nie każdy produkt z restauracji takiego typu jest szkodliwy. Jest bardzo wiele wyrobów, które są pełnowartościowe i nawet zdrowe. Szczególnie obecnie, gdy powstało sporo kampanii medialnych na temat tego, że jedzenie nie jest do końca takie zdrowe. Wprowadzono wtedy różnego rodzaju sałatki, warzywa i owoce, które sprawiają, że jedzenie w takim miejscu jest zdrowsze. Oczywiście kwestią decydującą jak zwykle jest umiar. Jeżeli w takim lokalu będziemy pojawiali się raz w miesiącu to nie musimy się obawiać, że w jakiś sposób nam to zaszkodzi. Gorzej jeżeli jesteśmy regularnym bywalcem i w ciągu tygodnia potrafimy zjeść nawet kilka takich porcji.

Niezdrowe jedzenie z reguły smakuje najlepiej (sxc.hu)

Niezdrowe jedzenie z reguły smakuje najlepiej (sxc.hu)

Na co uważać?

Wtedy możemy zacząć się martwić, że prędzej czy później pojawią się pewnego rodzaju problemy z naszym zdrowiem. Największym problemem jest nie obecność tłuszczu jak wielu się wydaje. Kłopoty może sprawiać przede wszystkim wysoka zawartość soli. Jak wiemy jest ona niebezpieczna i może wywołać wiele szkód w ciele człowieka. Powinniśmy szczególnie na nią uważać. Jeżeli chodzi o zawartość tłuszczu to nie jest z tym tak źle – wiele potraw przyrządza się na specjalnych grillach bez dodatku tłuszczu. Jest to więc czyste mięso wołowe – takie stosuje się do hamburgerów. Kaloryczność często wynika z dużej ilości porcji oraz z dodatków sosów, które są ma bazie majonezu.

About the author

Related Post

1 komentarz

  1. Joan

    Wszystko jest kwestia umiaru. Jezeli ktos jada codzienne to pewnie moze zaszkodzic. Jezeli ktos jednak je od czasu do czasu to nie powinno byc to az tak problematyczne jak sie wielu wydaje 🙂

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *