Społeczeństwo
W jaki sposób możemy dbać o własne zęby?

Zęby są bardzo ważne, ponieważ to dzięki nim możemy swobodnie spożywać nasze ulubione potrawy. Nie są one jednak niezniszczalne i raz na jakiś czas po prostu się zepsują. Bardzo charakterystyczne są małe dziurki w szkliwie, które nie dają o sobie znać do czasu. Później pojawia się potworny ból, którego nie sposób znieść. Tabletki co prawda likwidują go, ale tylko chwilowo. Gdy pojawia się ból, to możemy być pewni, że jest to już stan zapalny. Z tym stanem zapalnym musimy powędrować do dentysty i nie ma tak naprawdę innego wyboru. Można się wypierać, że do dentysty nie trzeba chodzić, ale po spotkaniu się z tak potwornym bólem, nikt nie jest w stanie wytrzymać.

Podstawowe czynności

O zęby możemy dbać naprawdę na różny sposób. Podstawą jest codziennie i dokładne szorowanie ich szczoteczką do zębów. Wskazane jest aby myć zęby co najmniej trzy razy dziennie i to tak naprawdę jest najlepsza opcja. Wbrew pozorom częstsze szorowanie wcale nie wychodzi na dobre, ponieważ zęby są narażone na zbyt dużą ilość fluorku, który po przekroczeniu odpowiedniej granicy może okazać się już szkodliwy. Po każdym posiłku natomiast powinniśmy wypłukać jamę ustną płynem do płukania. Jednak nie zawsze mamy na to możliwość, bo przykładowo znajdujemy się w trasie, czy gdziekolwiek poza domem. Wtedy z pomocą przychodzą nam gumy do żucia. Gumy miętowe wcale nie są szkodliwe i zjadając je po posiłku, zapewniamy optymalne pH w jamie ustnej. To zapewnia naszym zębom dodatkowe bezpieczeństwo, a sami czujemy się komfortowo po posiłku.

Dentysta (pixabay.com)

Z wizytą u dentysty

Wizyta u dentysty nie musi być wcale spowodowana bólem i psuciem się zębów. Gdy nie mamy problemów z zębami to i tak powinniśmy odwiedzać dentystę co najmniej raz na pół roku. Taka kontrola naszego uzębienia może pomóc wykryć najmniejsze problemy, które można dużo łatwiej unieszkodliwić. Małe dziurki na zębach nie są aż takim zagrożeniem i wyleczenie ich nie jest takie kosztowne jak w przypadku tych większych. Jednak gdy zdarzy nam się popsuć bardziej zęby to może nam pomóc tylko protetyka Oświęcim. W wielu przypadkach dentyści muszą stosować leczenie kanałowe, ponieważ zęby psują się aż do tego stopnia, że zakażają kanały nerwowe, a trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że to już zagraża zdrowiu. W każdym razie każdy raczej chce mieć ładny uśmiech, a przez to trzeba często myć zęby i niestety odwiedzać dentystę.

About the author

Related Post

1 komentarz

  1. Agnieszka

    Ja słyszałam od swojej dentystki że najlepsza do mycia zębów jest elektryczna szczoteczka.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *