Społeczeństwo
Wpływ papierosów na zdrowie

Obecnie zdecydowana większość społeczeństwa pali papierosy. To naprawdę dziwne, bo nie jest to nikomu narzucane i większość palaczy nawet nie namawia innych do palenia. Najgorsze jest to, że wcale nie jest to korzystne dla zdrowia. Papierosy są wręcz toksyczne i po dłuższym czasie sieją ogromne spustoszenie w organizmie. Oprócz samej szkodliwości dla zdrowia, papierosy szkodzą także naszemu portfelowi. Paczka kosztuje około 14 złotych, a niektórzy wypalają taką paczkę codziennie. Łatwo sobie wyobrazić ile tracą na tak bezsensowny nałóg, który do niczego nie prowadzi.

Choroby

Nie jest to wiadomo od dziś, że papierosy prowadzą do bardzo poważnych chorób. Najbardziej zagrożone są płuca, w których po wielu latach może wytworzyć się nowotwór. Nowotwór płuc należy do bardzo poważnych i mało komu udaje się wyjść z jego sideł. Najgorszy jest fakt, że osoby palące mogą wpłynąć na rozwój tego nowotworu u osób, które nigdy w życiu nie sięgnęły po papierosa. Wystarczy tak naprawdę przebywać w towarzystwie palaczy, a można się w ten sposób naprawdę narazić.

Papierosy (sxc.hu)

Czy można rzucić palenie?

W czystej teorii palenie można rzucić bez problemu. Każdemu niepalącemu wydaje się, że przecież nie ma sensu tego palić i rzucenie to kwestia jednego dnia. Tak naprawdę najbardziej wytrwałe osoby są w stanie rzucić palenie w jeden dzień. Dla większości osób rzucających palenie jest to problem, ponieważ przyzwyczajenie prowadzi do bardzo negatywnych odczuć. Przykładem może być rozkojarzenie, nerwowość, ból głowy i inne nieprzyjemne symptomy. Co ciekawe znikają one po zapaleniu już jednego papierosa, więc dlatego tak ciężko jest rzucić palenie.

About the author

Related Post

1 komentarz

  1. Mariusz

    Z tego co wiem to najpierw pojawia się charakterystyczny kaszel, który już jest bardzo niepokojący. Pojawienie się tego kaszlu może już oznaczać chorobę płuc. Szczerze to nie wiem jak można palić, dla mnie to jest kompletna głupota.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *