Sport i fitness
Budowanie sylwetki i masy ciała

Młodzi ludzie chętnie uczęszczają na siłownię, bo chcą zmienić swoje życie i przede wszystkim ukształtować sylwetkę. Jest to ważne, bo dzięki takiemu działaniu będziemy w stanie zwiększyć objętość mięśni, co będzie mogło przełożyć się na naszą pewność siebie. Najlepsze efekty będziemy mogli osiągnąć trenując pod okiem osoby, która ma naprawdę duże doświadczenie i doskonale wie co robi. Szczególnie jeżeli ma ona jakieś sukcesy sportowe na swoim koncie. W takim przypadku dokładnie wiemy czego powinniśmy się spodziewać i w jaki sposób będzie wyglądał nas trening. Może się jednak okazać, że proces budowania masy mięśniowej nie będzie takie prosty jak mogłoby się na początku wydawać. Przede wszystkim będziemy musieli działać kompleksowo więc skupić się również na co najmniej kilku różnych aspektach. Najważniejsze będą same ćwiczenia, które powinny odbywać się regularnie oraz w prawidłowych cyklach treningowych. Takie podejście jest ważne, bo jeżeli będą to chaotyczne ćwiczenia, które wykonywane są bez żadnej kontroli to nie przyniosą one żadnego skutku. Ważne jest, aby mieć plan na siebie oraz prawidłowo połączyć wykonywane ćwiczenia ze sobą. W takim przypadku znacznie szybciej będziemy mogli liczyć na zmianę swojego wyglądu na bardziej korzystny.

Trening

Trenując pod okiem trenera mamy pewność, ze wszystkie ćwiczenia wykonywane są w sposób prawidłowy i tym samym nie narażamy się specjalnie na jakieś zagrożenie. Jeżeli zdecydujemy się na samodzielne ćwiczenia to może okazać się, że będziemy mieli z tym znacznie większe trudności. Dodatkowo może dojść jeszcze do tego, że narazimy się na kontuzję poprzez wybranie nieodpowiedniej techniki do ćwiczeń. Nie powinniśmy więc trenować na własną rękę jeżeli nie mamy o tym bladego pojęcia. Jeżeli dojdzie do powstania kontuzji to tak naprawdę będzie w stanie nas to wyeliminować na wiele dni z treningów. W tym czasie cały nasz zapał może przeminąć i nie będziemy chcieli już wrócić do takiego miejsca. Kolejną rzeczą, która ma znaczenie dla osób, które zaczynają sportowy tryb życia jest dieta. Dzięki niej jesteśmy w stanie poradzić sobie z wieloma problemami i dostosować wartość energetyczna posiłków w taki sposób, aby móc zwiększać masę mięśni oraz redukować tłuszcz z organizmu.

Ciężki trening na siłowni (sxc.hu)

Ciężki trening na siłowni (sxc.hu)

Dietetyka

Wiele z takich diet jest niestety bardzo restrykcyjnych. Polegają one na spożywaniu konkretnych ilości kalorii oraz składników odżywczych. Jeżeli z jakiegoś powodu będzie ich zbyt mało to nie będziemy mogli się rozwijać. Tak jest szczególnie w przypadku białka, które bezpośrednio odpowiada za wzrost masy mięśniowej. Powinniśmy więc przede wszystkim zdecydować się na właściwe diety. Często okazuje się, że nie będzie ona wystarczająca i warto będzie wspomagać się za pomocą suplementów i odżywek, które dostępne są w sklepach specjalistycznych. Dzięki nim jesteśmy w stanie uzupełnić brakujące składniki, które przyśpieszą proces budowania masy mięśniowej. Suplementy są produktami, które mogą odpowiadać za beztłuszczowe wzrosty masy ciała, przyśpieszoną regenerację, zwiększenie procesów anabolicznych oraz wiele więcej.

Więcej informacji na temat suplementów diety oraz sklep internetowy można znaleźć:

bodypak-logo-14338572611.jpg

About the author

Related Post

1 komentarz

  1. Tokio

    Też przymierzam się do ćwiczeń na siłowni 🙂

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *