Sport i fitness
Letnia aktywność fizyczna

Zbliżający się okres letni pozwala na wiele ciekawych aktywności. Każdy kto tylko lubi sport może oddać się wielu letnim aktywnościom. Wiadome jest, że w zimę ciężko jest biegać, ponieważ temperatura nie pozwala na wygodne uprawianie tego rodzaju sportu, a ponadto zaśnieżone drogi zmuszają nas do ubioru zimowego obuwia. W każdym razie dopiero letnia pogoda umożliwia nam trening na zewnątrz. Sposobów jest bardzo wiele, ale trzeba pamiętać, że ćwiczenia na świeżym powietrzu zawsze będą bardziej korzystne niż w przypadku zamkniętych pomieszczeń. Ciekawym pomysłem, który będzie łączył zarówno wypoczynek jak i aktywność będzie wyjazd na okoliczny, otwarty basen.

Rower

Spore grono osób wraz z nadejściem ciepłych dni wyciąga rowery. To jedna z najlepszych form aktywności fizycznej. Nie ma przedziału wiekowego na rower. Jazda na rowerze wskazana jest dla wszystkich, ponieważ bardzo korzystnie wpływa na nasz organizm. Oprócz samego budowania kondycji, rozwijają się także nasze mięśnie, a stawy stają się bardziej wytrzymałe. Ponadto jeżdżąc na rowerze spalamy kalorie, przez co nasza sylwetka wciąż będzie estetyczna. Korzyści z jazdy na rowerze jest bardzo wiele, ale trzeba pamiętać o bezpieczeństwie. Rowerzysta w nocy może stwarzać bardzo poważne zagrożenie na drodze, dlatego musimy dokładnie go wyposażyć. Akcesoria rowerowe RowerTour będą doskonałym wyborem dla naszego roweru. Podstawą będzie wyposażenie go w odpowiednie światła przednie oraz tylnie, oraz odblaski. Musimy być widoczni niezależnie od pory dnia czy pogody.

rower (pixabay.com)

Street-workout – coś dla osób budujących siłę

Jest to sport, który na ten moment nie jest jakoś bardzo popularny. Większość osób może nawet nie wiedzieć o co chodzi. Poniekąd można go wiązać z podnoszeniem ciężarów oraz kulturystyką, tylko różnica jest taka, że zarówno siłę jak i mięśnie buduje się tylko z użyciem ciężaru własnego ciała. Jest mnóstwo ćwiczeń, które wykorzystują właśnie tę technikę. Są to między innymi pompki, przysiady czy podciąganie się na drążku. Ten rodzaj aktywności wykonuje się raczej na świeżym powietrzu, na specjalnie przystosowanych placach do tego rodzaju treningu. W większych miastach można się spotkać z takimi placami, które pokryte są w większości drążkami i poręczami. W okresie letnim spotykają się tam wszyscy pasjonaci tego rodzaju treningu i wspólnie ćwiczą na poręczach. Zimą raczej przenoszą swoją aktywność na tereny siłowni i okolicznych fitness-klubów.

About the author

Related Post

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *