Sport i fitness
W oczekiwaniu na efekty treningu

 

Jeśli podejmujesz właśnie walkę o lepszą sylwetkę, na pewno nie możesz przestać myśleć o efektach. Zapewne codziennie wchodzisz na wagę, sprawdzając ile gramów ubyło Ci od wczoraj. A może patrzysz w lustro każdego ranka, oglądając dokładnie każdy centymetr ciała. Niektórzy robią to nawet po każdym treningu, myśląc, że  chwilę po wysiłku ich sylwetka przeszła metamorfozę. Zaliczasz się do nich?

Kiedy przyjdą efekty?

bieganie w deszczu (sxc.hu)

bieganie w deszczu (sxc.hu)

Rezultaty nie przyjdą z dnia na dzień. Niestety – nie przytyłeś w tydzień, nie schudniesz w tydzień. Odchudzanie, czy kształtowanie sylwetki, to długotrwały proces. Wymaga on przede wszystkim cierpliwości. Przestań więc chorobliwie mierzyć swoje obwody, wyrzuć wagę za okno (albo do kosza)  i zacznij cieszyć się każdym treningiem. No właśnie- każdym. Jeśli naprawdę pragniesz zmienić swoje ciało, nie możesz odpuszczać. Najważniejsza jest tu samodyscyplina, regularność i wytrwałość. Jeżeli poddasz się po miesiącu, bo nie zobaczysz żadnych zmian w swojej figurze, być może zrobisz to akurat przed przełomowym czasem! Być może za kilka dni zobaczyłbyś już różnicę! Dlatego ponad wszystko musisz być wytrwały. I każdego dnia, mimo przeciwności, mimo pracy i zmęczenia, odbyć trening, który masz w planie.

Nie ma efektów bez poświęcenia!

Nie oczekuj efektów, jeśli dajesz wygrać swojemu wewnętrznemu leniowi. Planujesz iść pobiegać, ale ciepłe łóżko i miękka poduszka kolejny raz wygrały to starcie? Cóż, odpuszczenie jednego treningu, to jeszcze nie tragedia. Jednak weź pod uwagę, że takie odpuszczanie zazwyczaj wchodzi w krew i nawet nie zauważamy kiedy mija miesiąc od poprzedniego treningu! Nie bój się też porządnie zmęczyć. Jeśli masz problemy z nadmierną potliwością, leczenie nadpotliwości wrocław, na pewno Ci pomoże. W  innych przypadkach, jeśli po prostu nie lubisz się pocić, należy się zastanowić, czy wolisz być suchy, a nie zmienić nic w swojej sylwetce, czy jednak poświęcisz się i wypracujesz w pocie czoła ciało marzeń.

About the author

Related Post

1 komentarz

  1. Szymon

    Efekty nie są szybkie, ale jeżeli już są to niezwykle motywują do dalszego działania…

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *