Technika i przemysł
Bezpieczna praca na wysokości

Bezpieczeństwo w pracy jest bez wątpienia jedną z najważniejszych rzeczy. Jedynie dzięki temu będziemy w stanie wykonywać swoją pracę spokojnie i bez obawy, że będzie dochodziło do jakichś dodatkowych problemów. Dlatego powinniśmy sami pilnować, aby wykonywana przez nas praca była całkowicie bezpieczna i nie narażała nas na żadne nieprzyjemności. Jedną z branż, która jest szczególnie zagrożona to budownictwo. Właśnie w takim miejscu dochodzi do największej ilości wypadków, które później okazują się ciężkie lub nawet śmiertelne. Musimy uważać, aby takie rzeczy nie powodowały zbyt wielkiego zagrożenia i nie powodowały też, że będzie dochodziło do innych problemów. Jedynie dzięki temu będziemy mogli zmniejszyć problematyczność i wyeliminować zagrożenie ze swojej pracy. Większość takich zdarzeń ma miejsce na skutek błędu, niedopatrzenia lub zwykłej niewiedzy. Dlatego tak bardzo powinniśmy kłaść nacisk na szkolenia pracowników, szczególnie z zakresu BHP. Dzięki temu faktycznie można wyeliminować zagrożenie. Zakładamy, że niektóre rzeczy są oczywiste a wcale tak być nie musi. Jest przecież wiele takich zdarzeń, które mogą powodować dość spore zagrożenie.

Praca na wysokości

Jedną z takich rzeczy jest praca na wysokości. Wiemy, że może być to niebezpieczne wtedy, gdy dana osoba straci równowagę i spadnie w dół. Upadek z takie wysokości może być poważnym zagrożeniem dla życia. Dlatego tak istotne jest stosowanie szeregu zabezpieczeń, które pozwolą na wyeliminowanie ryzyka i ochronienie takiej osoby przed tego rodzaju zdarzeniem. Dlatego tez każda osoba, która wykonuje pracę na wysokości powinna mieć ważne zaświadczenie lekarskie, które pozwala jej na taką pracę. Dzięki temu będziemy mogli bez obaw podejmować się takiego zatrudnienia. inną rzeczą, która może powodować dla nas problemy jest nieodpowiednie zastosowanie zabezpieczania. W czasie pracy na dużych wysokościach powinny być stosowane rusztowania. Są one zabezpieczeniem, które zwiększa stabilność i ułatwia prace. Pozwala też na łatwiejsze przemieszczanie się pomiędzy piętrami. najwalniejszą rzeczą jest jednak jego rozłożenie i zamontowanie.

Rusztowanie (sxc.hu)

Rusztowanie (sxc.hu)

Rusztowania

Nie powinno ono stać w próżni, ale powinno być zamontowane o elewację budynku. Jeżeli jest możliwość to stosuje się zaczepy. W takim przypadku można zablokować je w dość prosty sposób, bez konieczności stosowania dodatkowych działań. Jeżeli jednak nie mamy możliwości złapania rusztowania o cokolwiek to warto będzie zastosować śruby. Po prostu nawiercamy elewację takiego budynku i całość skręcamy za pomocą długich śrub. Oczywiście w takim przypadku będziemy mieli do czynienia ze zniszczeniem, ale jest to lepsze niż narażanie życia. W prosty sposób będzie można pozbyć się takiego zniszczenia doprowadzić wszystko do takiego staniu jak chcieliśmy. Rozkładanie rusztowania, jego montaż, konserwacja i przechowywanie nie jest proste i dlatego warto wybrać osobę, która będzie ja pilnowała. Kurs montażysta rusztowań to prosty sposób, aby zdobyć wiedzę, którą później będzie można wykorzystać w praktyce. Jeżeli mamy sposobność jego ukończenia to powinniśmy się na niego zapisać i ukończyć.

About the author

Related Post

1 komentarz

  1. Beatka

    Rusztowania? Szkoda, że tak niewiele firm z nich korzysta w ogóle…

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *