Technika i przemysł
Koszty związane z samochodami

Koszty związane z utrzymaniem samochodów są bardzo wysokie. Już od samego początku będziemy musieli właściwie do niego dokładać – za wyjątkiem pojazdów, które będą na siebie zarabiały, czyli będą wykorzystywane w firmie. W każdym innym przypadku mamy do czynienia z wydatkami i inwestycją bezzwrotną. Największym kosztem związanym z samochodami jest jego zakup. Ceny są naprawdę zróżnicowane i jesteśmy w stanie kupić samochód zarówno za kilkaset złotych, jak również za setki tysięcy. Od nas będzie zależało za jakimi modelami będziemy się rozglądali oraz jaki limit sobie ustalimy. Jest to ważne, ponieważ jedynie w ten sposób będziemy mogli zawęzić krąg poszukiwań do konkretnych modeli. Większość osób decyduje się na zakup samochodów ze średniej półki cenowej, czyli mieszczące się w granicach 20 tysięcy złotych (oczywiście za model używany). Poza zakupem samochodu będziemy musieli wydać jeszcze pieniądze na jego zarejestrowanie oraz ubezpieczenie. Są to rzeczy ważne, bez których w żaden sposób nie będziemy mogli wyjechać na drogę. Wielkość rejestracji będzie zależna od tego skąd mamy taki samochód. Najwięcej zapłacimy za pojazd zagraniczny, który będzie po raz pierwszy rejestrowany w Polsce.

Rejestracja pojazdów

W takim przypadku oprócz zwykłych opłat będziemy musieli liczyć się jeszcze z koniecznością dokonania tłumaczenia wszelkich papierów a to również może kosztować dość sporo. Ubezpieczenie OC również nie jest stałe i zależne jest od rodzaju samochodu, jego wielkości, parametrów silnika czy też doświadczenia kierowcy. Mogą się one wahać w naprawdę dużym przedziale. Nie dowiemy się o tym tak długo dopóki się o tym nie przekonamy. Oprócz tego mamy też całą masę opłat, które związane są z bieżącą eksploatacją. Przede wszystkim jeżeli chodzi o paliwo, które jest niezbędne do tego, aby samochód mógł funkcjonować prawidłowo. W zależności od rodzaju paliwa z jakiego korzystamy te opłaty mogą być różne. Najbardziej ekonomicznym rodzajem silnika jest diesel, który ma niskie spalanie na 100 km. Silniki benzynowe spalają jej o wiele więcej, ale za to są bardziej niezawodne. Najbardziej opłacalne ekonomicznie jest posiadanie gazu w samochodzie.

Mechanik samochodowy (sxc.hu)

Mechanik samochodowy (sxc.hu)

Naprawy mechaniczne

Największe wydatki będziemy musieli ponieść jednak w momencie, gdy dojdzie do usterki. Nie dość, że zwykle nas to zaskakuje to jeszcze nieszczęścia lubią chodzić parami. Będziemy mieli więc duże ryzyko tego, że problem nie będzie odosobniony i mechanik znajdzie dodatkowy problem, który również będziemy muesli naprawić. Są takie usterki, które nie są znaczące i wcale nie musimy ich od razu naprawiać. Są też takie, które są krytyczne i jeżeli chcemy użytkować samochód to musimy naprawić je jak najszybciej. Przykładem takiego działania może być naprawa automatycznych skrzyń biegów. Jest niewielu specjalistów w Polsce, który potrafią zajmować się takimi rzeczami i sprawić, że samochód będzie mógł odzyskać pełną sprawność po dokonaniu takich napraw mechanicznych.

About the author

Related Post

1 komentarz

  1. Marcin

    Wszystko byłoby fajnie, gdyby te naprawy nie były tak piekielnie drogie. A tu byle jaka usterka i już tysiąc liczony.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *