Turystyka
Które miasto w Hiszpanii?

 

Wakacje idą wielkimi krokami, choć siedząc w pracy, chciałoby się, by szły jeszcze większymi. Ale na szczęście już połowa kwietnia. Można planować wymarzony urlop. Jedną z najczęstszych destynacji naszych rodaków jest słoneczna Hiszpania.

palma (sxc.hu)

palma (sxc.hu)

Hiszpanię kocha się nie tylko za upalne słońce i piaszczyste plaże. Jest to kraj, w którym możemy jednocześnie wypocząć nad morzem i poszerzyć horyzonty, zwiedzając najpiękniejsze dziedzictwo kulturowe i historyczne. Niezależnie do jakiego miasta się wybierasz, wszędzie czeka na Ciebie coś ciekawego do zobaczenia.

Madryt

Madryt, to stolica Hiszpanii i jest to najwyżej położona stolica w Europie. Puerta del Sol, czyli Brama Słońca, to owalny plac, na którym tętni życie niezależnie od pory dnia. Ze wszystkich stron otoczony jest XVIII-wiecznymi domami w pastelowych kolorach.

W Madrycie warto zobaczyć oczywiście stadion Estadio Santiago Bernabéu. O ile jest się fanem Realu Madryt, a nie przeciwnej drużyny. W tym drugim przypadku, aby odwiedzić stadion ukochanego klubu, warto wybrać się do Barcelony!

Madryt, to wieczna fiesta. Jeśli jesteś typem imprezowicza, na pewno odnajdziesz się w stolicy zabawy. Zabawę w  tym mieście można porównać do karnawału w Rio. Najważniejsze fiesty w ciągu roku, to to Fiesta de Dos de Mayo, San Isidro, La Paloma oraz La Almudena.

Warto zawczasu zaplanować sobie nocleg w Madrycie. Najlepszym wyborem będą hiszpania domy wakacyjne. Jeśli wybierasz się z rodziną, będziesz miał przestrzeń tylko dla siebie i możliwość gotowania na własną rękę. Jeśli jedziesz zabalować z przyjaciółmi, w wynajętym domu możecie szaleć bez zmartwień, że przeszkadzacie sąsiadom.

About the author

Related Post

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *