Turystyka
Rzeszów – miasto pięknych zabytków i obszernych podziemi

W Polsce nie brakuje miejsc, które podczas wakacyjnych podróży warto odwiedzić. Posiadamy w swojej turystycznej ofercie wiele dóbr naturalnych, takich jak ogromna ilość pięknych jezior, piękna bałtycka plaża i morze na północy kraju, czy niepowtarzalne góry na południu. Warto mieć też na uwadze, że Polska to kraj o dość ciekawej historii. Wiele wojen wyniszczyło nasz kraj, ale mimo wszystko na dzień dzisiejszy znaleźć tu można ogromne ilość pięknych miast, które charakteryzują się architektonicznym pięknem i masą niepowtarzalnych zabytków. Jednym z takich miast jest Rzeszów.

Zamek w Rzeszowie

Jedną z najpopularniejszych rzeszowskich atrakcji jest znajdujący się w tym niemal 200 tysięcznym mieście zamek. Pierwsze konstrukcje obronne, które były początkami tej potężnej budowli, powstały prawdopodobnie już w XVI wieku. Pomimo wielu remontów jakie dokonywane były szczególnie w ostatnich latach, zamek w niemal niezmienionej formie przetrwał tak wiele lat, dzięki czemu turyści mogą na dzień dzisiejszy podziwiać jego piękno. Główne remonty przeprowadzane były w latach 2002-2004. Na ten moment władze Rzeszowa mają na celu przejęcie zamku od właściciela, by móc jeszcze szerzej otworzyć przed turystami to co ma on do zaoferowania. Taka promocja mogłaby dla Rzeszowa być całkiem znaczącą, ponieważ zamek jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków.

Rzeszowski zamek (sxc.hu)

Rzeszowski zamek (sxc.hu)

Niesamowite rzeszowskie podziemia

Rzeszów jest jedynym w swoim rodzaju miastem. Jest jednym z nielicznych, które pod swoją powierzchnią posiada wiele korytarzy, które niegdyś stanowiły miejsca na magazynów. Wejście znajduje się w okolicach rynku. Prowadzi ono do korytarzy, których długość sięga niemal 400 metrów. Znajdują się tam 3 główne części podziemnej warstwy miasta. Składają się z 15 korytarzy oraz 25 piwnic. Oczywiście fakt posiadania przez miasto tak cennego zabytku i ciekawostki, skłoniło do otworzenia w podziemiach Rzeszowa jednej z ciekawszych ekspozycji, wyposażonych w repliki historycznych broni białych, zbroi, a nawet broni palnych. Do dziś na wielu osobach ekspozycja ta potrafi zrobić wrażenie. Korytarze znajdują się pod ziemią na różnych głębokościach. Zazwyczaj głębokość poszczególnych pomieszczeń czy korytarzy waha się pomiędzy 1 a 8 metrami. Rzeszowskie podziemia są idealnym dowodem na to, jak doskonałą pomysłowością wykazali się ówcześni architekci.

Rzeszów nocą (sxc.hu)

Rzeszów nocą (sxc.hu)

Miejsca w których można zatrzymać się i przenocować

Rzeszów odwiedzany jest przez wiele osób każdego roku. Nie może więc zabraknąć tam miejsc, które doskonale nadawałyby się na odpoczynek i zaznanie regenerującego snu. Każdy hotel w Rzeszowie wyposażony jest więc w odpowiedni sposób. Dzięki temu niektóre pomieszczenia potrafią zrobić wrażenie. Łóżka są piękne i wygodne, na wyposażenie łazienek i pozostałych pomieszczeń nie można narzekać. Wiele hoteli połączonych jest również z restauracjami, w których każdego ranka można zjeść smaczne śniadanie, a później skosztować regionalnych potraw i produktów, by mieć siłę i energię do zwiedzania tego pięknego miasta.

About the author

Related Post

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *