Turystyka
Zaplanuj urlop już teraz!

 

 

Koniec marca, słońce zaczyna błyskać w okna, a wiosenne porządki gdzieś podświadomie przypominają nam, że ciepłe dni nadchodzą. Trudno się nie rozmarzyć o wakacjach, gdy wszystko wokół zaczyna się zielenić, a skórę muskają nam i grzeją ciepłe promienie słońca.

Nic dziwnego, w końcu okres jesienno-zimowy trwa w Polsce stanowczo za długo. W połowie zimy mamy już serdecznie dość, a przecież nieraz zdarza się, że jeszcze w kwietniu warstwa  śniegu spada na ledwo zieleniejącą się trawę. Człowiek po miesiącach szarugi i chłodu potrzebuje resetu, by móc funkcjonować lepiej i efektywniej pracować.  Witaminę D trzeba jak najszybciej uzupełnić!  Koniec marca, to zatem idealny czas na plany.

Korzyści z wcześniejszego planowania urlopu

Hiszpania (sxc.hu)

Hiszpania (sxc.hu)

Przede wszystkim, samo myślenie o wakacjach uwalnia endorfiny, czyli hormony szczęścia w naszym organizmie.  Dzięki temu, że jesteśmy podekscytowani tym, co nas czeka, wyobrażamy sobie swój odpoczynek w wymarzonym miejscu, dajemy z siebie więcej w pracy i w relacjach osobistych. Uważaj tylko, aby się za bardzo nie rozleniwić!

Po drugie, warto załatwić wszystko wcześniej, aby nic nas nie zaskoczyło. Zawczasu zarezerwowane loty i nocleg dadzą Ci poczucie spokoju. Poza tym wszystko lepiej zorganizujesz, będziesz miał czas na poczytanie o danym kraju i rozplanowanie każdego dnia.

Na koniec, największa zaleta. W marcu możesz trafić na promocyjne ceny wyjazdu letniego. Na przykład hiszpania domy do wynajęcia  są dużo tańsze, gdy zarezerwuje się je z wyprzedzeniem. Taka oferta first minute dla zapobiegliwych!

About the author

Related Post

1 komentarz

  1. Piters

    marzy mi się długi urlop poza granicami Polski, ale jak na razie to tylko marzenia…

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *