Zdrowie i uroda
Głodówka czyli dieta której lepiej unikać

Wszelkiego rodzaju diety to obecnie coś, na co decyduje się spora ilość osób, które chcą schudnąć w krótkim czasie. Często uważają oni, że nagła utrata kilkunastu lub też w skrajnych przypadkach nawet kilkudziesięciu kilogramów jest czymś dobrym. Prawda jest jednak zupełnie inna, a poszczególne diety mogą stanowić spore zagrożenie dla zdrowia danych osób. Z tego właśnie powodu zanim zdecydujemy się na określoną dietę, lepiej jest wcześniej udać się do dietetyka, który pomoże nam w jej wyborze.

Efekt jojo

Należy bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że to co jemy może mieć bezpośredni wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Z tego właśnie powodu korzystanie z diet, które zakładają zjadanie bardzo małych ilości pożywienia będzie czymś, czego powinniśmy unikać. W ciągu pierwszych kilku dni pewnie uda nam się zrzucić kilka kilogramów, ale w większości przypadków będzie to przede wszystkim woda, a nie tłuszcz. Po ukończeniu takiej diety będziemy więc mieli do czynienia z efektem jojo, a jego przecież każdy z nas chce zawsze unikać.

Dieta powinna być zdrowa i zbilansowana (sxc.hu)

Dieta powinna być zdrowa i zbilansowana (sxc.hu)

Z tego właśnie powodu układając własną dietę powinniśmy zadbać o to, by była ona przede wszystkim zdrowa oraz zbilansowana. Tylko dzięki temu będziemy mogli mieć bowiem pewność, że będzie ona mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie i nie będzie stanowić dla nas żadnego zagrożenia. Unikanie fast foodów i śmieciowego jedzenia pozwoli nam poprawić naszą sylwetkę, a zdrowia dieta pomoże nam w utracie zbędnych kilogramów. Jeśli do tego dołączymy jakąś aktywność fizyczną to możemy mieć pewność, że efekty przyjdą bardzo szybko.

About the author

Related Post

1 komentarz

  1. Ela

    Żadnych głodówek!!

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *