Zdrowie i uroda
Jak poradzić sobie z rzuceniem palenia?

Rzucenie palenia nie jest takie proste. Jeżeli ktoś pali dwa czy trzy papierosy dziennie, to nie jest to jeszcze tak dużym problemem, ponieważ istnieją osoby, które dosłownie muszą wypalić minimum paczkę czy nawet dwie dziennie. A ilość 40 papierosów dziennie robi wrażenie, z pewnością na portfelu osób, które tak dużo palą. Jednak nie jest tak łatwo poradzić sobie z tym jakże popularnym nałogiem, który dotyczy na dzień dzisiejszy tak wielu osób.

Czy ma sens używanie plastrów i tabletek z nikotyną?

Warto zauważyć, że gdy decydujemy się na stosowanie tabletek lub plastrów, to tak czy inaczej dostarczamy naszemu organizmowi całkiem sporych dawek nikotyny, tylko w nieco innej formie. A przecież nie o to nam chodzi, by zastąpić papierosy, często znacznie droższymi plastrami i tabletkami, które nierzadko są zupełnie nieskuteczne. Najlepiej jest spróbować swoich sił w rzuceniu papierosów bez używania jakichkolwiek zamienników. Dobrze jest po prostu zacząć palić coraz mniej. Nawet jeżeli taki proces potrwa rok, czy nawet dłużej, to z pewnością wyjdziemy na tym lepiej niż podczas rzucania przy pomocy innych form nikotyny.

Papierosy (sxc.hu)

Papierosy (sxc.hu)

Dlaczego warto rzucić?

Są główne dwa powody, które z pewnością w zależności na wyznawane przez kogoś poglądy, okażą się ważniejsze w różnym stopniu. Po pierwsze zdrowie. Papierosy mają bardzo negatywny na nasz układ oddechowy, są w stanie wywołać poważne nowotwory płuc czy krtani, dodatkowo pogarszają stan naszych zębów. Po drugie pieniądze. Papierosy kosztują dość sporo. Jeżeli ktoś decyduje się palić paczkę dziennie, to jest zmuszony w skali wydać około 400 złotych. Kalkulacje w niektórych przypadkach robią wrażenie.

About the author

Related Post

1 komentarz

  1. Maciek

    Dobrze, że mnie nie dotyczy ten problem. 😉

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *